W prezencie od prywatnej firmy mieszkańcy Krakowa dostali… ogrzewany przystanek

Borek Fałęcki 01 jest pierwszym ogrzewanym przystankiem w naszym mieście. Krakowska firma Termofol, która jest producentem ogrzewania na podczerwień postanowiła zapewnić ciepło zziębniętym pasażerom krakowskiej komunikacji. Ogrzewana ławka przystankowa już działa i każdy, kto czeka na autobus może z niej skorzystać.

Dzięki krakowskiej firmie Termofol każdy pasażer oczekujący na przystanku Borek Fałęcki 01 może skorzystać z ogrzewanej ławki. W mroźne dni i wieczory każdy podróżny doceni inicjatywę firmy, która postanowiła umilić życie Krakowianom. Ławka została skonstruowana specjalnie dla naszego miasta i korzysta z ogrzewania foliami na podczerwień.

W siedzisku zamontowano dwie warstwy folii grzewczej, która podłączona jest do źródła prądu. Folie wykorzystują zjawisko oporu elektrycznego i emitują fale tzw. długiej podczerwieni. Jest to całkowicie bezpiecznie rozwiązanie, które sprawia, że 100 proc. pobieranego prądu zamienia się w fale podczerwieni, która następnie ogrzewa ławkę oraz pasażerów.

Ogrzewanie podczerwienią jest najbardziej naturalnym źródłem ciepła dla człowieka. Takie samo promieniowanie dociera do nas ze Słońca. Dzięki firmie Termofol, każdy może przekonać się na własnej skórze jak to działa.

 

Inicjatywa jest na razie jednorazowa, choć firma nie wyklucza podobnych kampanii w przyszłości. „Ten projekt ma przede wszystkim na celu wprowadzenie udogodnień pasażerom krakowskiej komunikacji zbiorowej” – mówi przedstawiciel spółki Termofol.
„Jesteśmy związani z Krakowem i chcieliśmy zrobić coś miłego dla tego miasta. Na razie jest to projekt pilotażowy. Jeśli jednak pomysł podgrzewanej ławki spodoba się pasażerom, to będziemy chcieli do niego wrócić w przyszłości” – zadeklarował pracownik Termofolu.

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie