W przyszłości tramwaj pojedzie Alejami Trzech Wieszczów? Kraków rozpisał przetarg na koncepcję

Musisz przeczytać

Miasto rozpisało przetarg na wykonanie wielowariantowej koncepcji budowy linii tramwajowej łączącej Nowy Kleparz i plac Inwalidów.

W poniedziałek na stronach urzędu opublikowane zostało zawiadomienie o przetargu, który trwa do 29 stycznia. Zwycięzca przygotuje wielowariantową koncepcję budowy linii tramwajowej Nowy Kleparz – plac Inwalidów.

„Analizowanych będzie pięć wariantów w zakresie usytuowania torowiska. Pierwszy zakłada wytyczenie torowiska w pasie zieleni Alei Trzech Wieszczów na odcinku Nowy Kleparz – Plac Inwalidów – ze wspólnym pasem dla autobusów bądź pozostawieniem buspasów po zewnętrznych stronach” – informuje branżowy portal transport-publiczny.pl.

Drugi wariant zakłada wytyczenie torowiska w jezdni Alei Trzech Wieszczów, a trzeci budowę tunelu tramwajowego na odcinku Nowy Kleparz – Plac Inwalidów pod jezdnią północnego pasa drogowego Alei Trzech Wieszczów z różnymi podwariantami. Jak zakłada przetarg, jego wykonawca będzie musiał przygotować też dwa autorskie warianty.

„O wyborze zdecydują cena (55%) oraz dodatkowe doświadczenie osób wskazanych do realizacji zamówienia (45%). Na całość zamówienia przeznaczono 70 tygodni” – informuje wspomniany portal.

Przypomnijmy, że w listopadzie całe Aleje Trzech Wieszczów zostały wpisane do rejestru zabytków, co oznacza konieczność uzyskania zgody konserwatora na zmiany w układzie komunikacyjnym tej ważnej arterii w Krakowie. Np. na wybudowanie ścieżki rowerowej albo puszczenie właśnie linii tramwajowej.

Przypomnijmy też, że kilka tygodni temu wizję tramwaju na alejach przedstawili naukowcy i studenci z Politechniki Krakowskiej.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca