Trwa budowa nowego pawilonu dla bezdomnych kotów (galeria)

Musisz przeczytać

W krakowskim schronisku przy ul. Rybnej trwa budowa nowego  pawilonu dla kotów. Docelowo ma on zyskać powierzchnię 700 metrów kwadr. Inwestorem jest krakowski samorząd miejski. Koszt ogólny inwestycji to 4,2 mln. zł.

– Miasto od kilku lat sukcesywnie przebudowuje schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej. Kilka lat temu zmodernizowana została kotłownia oraz wybudowany budynek rekonwalescencji dla zwierząt. W 2017 roku uzyskano pozwolenie na budowę dla przebudowy kolejnych pawilonów. W 2021 roku zakończyła się budowa nowego pawilonu dla psów, a w zeszłym roku wybrano w przetargu wykonawcę kolejnego etapu modernizacji schroniska. Jego zadaniem jest budowa nowego pawilonu dla kotów -informuje Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Obecnie kończą się prace przy wylewaniu stropu żelbetowego nad budynkiem A. Do wykonania pozostał jeszcze fragment od strony łączników z istniejącą zabudową oraz od strony pergoli. W dalszej kolejności wykonywany będzie stropodach. Po jego zakończeniu otworzy się front robót dla montażu wewnętrznych instalacji sanitarnych.

fot. krakow.pl

Nowy pawilon będzie budynkiem parterowym, niepodpiwniczonym. Znajdzie się w nim również pomieszczenie kwarantanny. Pawilon zostanie połączony z istniejącymi obiektami schroniska za pomocą dwóch ciągów komunikacyjnych. Po ukończeniu inwestycji sektor dla kotów krakowskiego schroniska będzie miał ok. 700 metrów kwadratowych powierzchni. W ramach zadania zostaną przebudowane i wybudowane od nowa instalacje wewnętrzne i zewnętrzne. Inwestycja jest realizowana we współpracy Zarządu Inwestycji Miejskich  z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, która jest operatorem schroniska.

Wykonawcą zadania jest firma „ATB” Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne Tomasz Adamczyk

(JS)

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca