W Szpitalu im. Stefana Żeromskiego padł rekord. Robi wrażenie

4,6 tys. pacjentek odwiedziło w poprzednim roku oddział Ginekologiczno-Położniczy i Poradnię Ginekologiczno – Położniczą Szpitala im. Stefana Żeromskiego.

4,6 tys. rocznie, czyli 383 miesięcznie lub średnio ponad 12 dziennie – tyle pacjentek badano, leczono i konsultowano w 2023 r. na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i w Poradni Ginekologiczno – Położniczej Szpitala im. Stefana Żeromskiego. To rekord w historii szpitala!

„Gratulacje dla całego Zespołu Lekarzy, Położnych, Pielęgniarek” – cieszą się pracownicy szpitala.

To jednak nie wszystko, bo Oddział Ginekologiczno-Położniczy szpitala im. Stefana Żeromskiego  znalazł się w w TOP 3 najlepszych oddziałów położniczych w Regionie Południowym (obejmuje cztery województwa: śląskie, małopolskie, świętokrzyskie i opolskie) według rankingu fundacji „Rodzić po ludzku.

Ranking Fundacji „Rodzić po Ludzku” obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. Tworzony jest na podstawie ankiet, które kobiety wypełniają po porodzie. Są w nim uwzględniane szpitale z bazy, które mają zebrane minimum 30 ankiet, wypełnionych przez kobiety, które urodziły w bieżącym roku oraz w ciągu ostatnich dwóch lat.

Porodówka w szpitalu im. Żeromskiego wysoko w rankingu

 

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie