Wakacje w kamperze z dziećmi?

Wakacje z dziećmi to świetna sprawa, jednak wiele osób zastanawia się jak zaplanować i zorganizować wakacje, żeby wszyscy byli zadowoleni? Czy z dziećmi można jechać pod namiot? A jeśli nie, to co wybrać w zamian?

Wakacje pod namiotem

Świetna opcja, super przygoda, ale czasem, gdy jadą z nami dzieci, szczególnie małe dzieci, wówczas nie zawsze może być ciekawie i “różowo”. Małe dzieci? Mogą różnie zareagować. Namiot to w końcu zupełnie coś innego niż dom. Jest mniejszy, nie ma ulubionego łóżka, lampki przy łóżku czy wielu innych rzeczy, do których maluchy są przyzwyczajone. Co można wybrać w zamian?

Wakacje w kamperze

Kamper jest doskonałą alternatywą dla namiotu. Daje maluchom poczucie bezpieczeństwa i namiastkę domu. A nam, dorosłym zapewnia dalej tą niezależność, możliwość swobodnego przemieszczania się po świecie i nocowania tam, gdzie tylko przyjdzie na to ochota. Ponadto kamper ma tę przewagę nad namiotem, że nie trzeba martwić się o pole namiotowe, o czas potrzebny na rozstawienie namiotu, nieciekawą aurę pogodową czy gotowanie. Wyjeżdżając z dziećmi warto mieć na uwadze, że czasem może trzeba będzie coś ugotować. A kamper jest na to przygotowany. Wbudowana płyta kuchenna, butla gazowa i do dzieła. Oczywiście na tak małej powierzchni nie ugotujemy wystawnego, kilku daniowego obiadu, ale gotowanie jest możliwe. I niektórzy radzą sobie z nim całkiem sprawnie.

O czym pamiętać wyjeżdżając z dziećmi na wakacje kamperem?

Do takich wakacji trzeba się przygotować. Szczególnie jeśli jedzie z nami dziecko lub dzieci. To właśnie dla maluchów najczęściej musimy przygotować najwięcej rzeczy. O kwestiach takich jak zabranie ulubionej maskotki, jedynej podusi, bez której maluch nie zaśnie, czy przyziemnych rzeczach jak spray na komary, wygodne ubrania czy nakrycie głowy nie trzeba nikomu przypominać. Ale warto zadbać o coś jeszcze. Gdy w pochmurne, deszczowe dni nie da się korzystać z uroków morza bądź jeziora, albo pogoda będzie na tyle niesprzyjająca, że nawet o spacerze nie będzie mowy, warto mieć “pod ręką” coś, co pozwoli przetrwać z dzieckiem na tak małej powierzchni. W kamperze doskonale sprawdzą się różnego typu gry planszowe. Dzieci je lubią, a przy tym zajmują stosunkowo niedużo miejsca. Ponadto kolorowanki, kredki, kartki do rysowania, a jeśli nasz maluch lubi słuchać opowiadań, warto zabrać również ulubione książki. Sprawdzą się także ulubione zabawki niezbyt dużych gabarytów, dzięki którym maluch pobawi się samodzielnie w czasie, gdy my np. będziemy gotować obiad.

Wyjeżdżając na wakacje kamperem warto pamiętać również o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia pojazdu, które będzie nas chronić w sytuacjach nieprzewidzianych. W Wielkiej Brytanii stworzono specjalną linię ubezpieczeń motorhome insurance quotes dedykowaną właśnie dla właścicieli kamperów.

Zobacz także