Wassermann: „Aby nie było grup uprzywilejowanych deweloperów”

– Zamierzam stosować równe reguły w stosunku do wszystkich deweloperów oraz równe reguły jeżeli chodzi o wszelkie warunki i pozwolenia na budowę – stwierdziła Małgorzata Wassermann w telewizji internetowej wPolsce.pl. Kandydatka PiS na prezydenta Krakowa przyznała, że jednym z największych problemów miasta jest jego „chaotyczna, nieprzemyślana zabudowa”.

– Mieszkańcy oczekują uczciwej polityki i zagospodarowania przestrzennego; tego, aby pozwolenia na budowę albo wuzetki nie były wydawane w sposób budzący zastrzeżenia; aby nie było grupy uprzywilejowanych deweloperów – powiedziała Wassermann. 

Posłanka odniosła się także do problemu smog. – Kraków jest miastem wyjątkowym, które w dużej części rozpoczęło dyskusję na ten temat, i na pewno z mojej strony tu będą szły różne propozycje – zapowiedziała kandydatka. Powołała się na konsultacje z pełnomocnikiem do walki o czyste powietrze i z Ministerstwem Środowiska. – Dlatego że po raz pierwszy chcielibyśmy pokazać, że jest możliwa walka z tym problemem nie tylko na poziomie prezydenta czy sejmiku, ale też w powiązaniu ze wszystkimi siłami i środkami, które zaangażuje rząd polski. A wiemy, że premier Mateusz Morawiecki ten problem dostrzega i uważa, że on jest bardzo ważny – podkreśliła.

Cała rozmowa tutaj.

(źródło: wPolsce.pl)

fot. Facebook MW

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie