Wawel. Na dziedzińcu zagości mobilny punkt krwiodawstwa

Zamek Królewski na Wawelu zaprasza do wspólnego świętowania niepodległości. W ramach Tygodnia Patriotycznego, na dziedzińcu zewnętrznym zagości mobilny punkt krwiodawstwa.

W dniach od 9 do 19 listopada Zamek Królewski na Wawelu uczci Narodowe Święto Niepodległości Tygodniem patriotycznym inspirując do odkrywania nowoczesnego patriotyzmu, zachęcając do ratowania życia i zdrowia potrzebujących oraz przyjrzenia się światu, który odkrywa przed nami wystawa Obraz Złotego Wieku. Wszystko po to, by skłonić odbiorców kultury do refleksji nad szeroko rozumianymi dziś postawami patriotycznymi.

W ramach akcji, krakowianie i turyści będą mogli odwiedzić mobilny punkt krwiodawstwa zorganizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i podzielić się tym, co najcenniejsze.

Specjalny autobus pojawi się na dziedzińcu zewnętrznym zamku w czwartek, 9 listopada. Krew będzie mogła oddać każda pełnoletnia osoba w godzinach 9.00–15.00

W ramach Tygodnia Patriotycznego przygotowano szereg wydarzeń kulturalnych.  W wawelskim Centrum Multimedialnym nauczymy się czym jest nasze dziedzictwo i jak można je chronić. Skierujemy uwagę odbiorców na kluczowe zagadnienia związane z odpowiedzialnym obywatelstwem – dbanie o wspólną przestrzeń, otaczający świat, ludzi, dziedzictwo, zasoby naturalne – ponieważ na kształt świata wpływają działania każdego człowieka. Chcemy pokazywać, że każdy z nas może tworzyć wyjątkowe rzeczy, rozwijać się, pogłębiać wiedzę i zmieniać świat.

Poznajmy rozległą panoramę królewskich zainteresowań. Poczujmy się jak wszechstronnie wykształceni dworzanie, dla których wiedza o nieznanych lądach i rozwijających się naukach nie jest obca. Zostańmy znawcami epoki renesansu i poznajmy bliżej dzieła, wybrane z ponad 400 eksponatów sprowadzonych na wystawę Obraz Złotego Wieku z kilkudziesięciu muzeów oraz bibliotek z kraju i zagranicy. Przyjrzyjmy się światu, który odkrywa przed nami największa ekspozycja w historii Zamku Królewskiego na Wawelu.

W grze można wziąć udział w dniach 9–15 listopada (z wyjątkiem 11 i 13 listopada). 

Zwieńczeniem Tygodnia patriotycznego będzie wydanie ilustrowanej publikacji poświęconej Tadeuszowi Kościuszce. Poznamy jego dokonania zarówno jako człowieka, wybitnego inżyniera, stratega, jak i polskiego patrioty i bohatera narodowego, którego podziwia cały świat.

Bezpłatne zwiedzanie Wawelu. Jak zdobyć wejściówki?

Patrycja Bliska

Najnowsze

Co w Krakowie