Wcisnął gaz. Za plecami miał małopolskich policjantów z grupy „Speed”

Depnął na gaz i miał na liczniku 192 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. Nie wiedział, że za nim jedzie auto małopolskich policjantów z grupy „Speed”. Ta niewiedza, a przede wszystkim brawura na drodze, sporo go kosztowała.

Jak informuje małopolska policja, w czwartek, 26 maja 2022 roku, w godzinach przedpołudniowych, policjanci z myślenickiej grupy Speed podczas patrolu „zakopianki” w miejscowości Skomielna Biała zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW.

– Kierujący tym pojazdem 26-latek z powiatu tatrzańskiego chwilę wcześniej przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h. Mężczyzna poruszał się drogą ekspresową z prędkością 192 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h – relacjonują policjanci.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący został ukarany maksymalnym mandatem w kwocie 2500 zł, a dodatkowo na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Kierowco! Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego – apelują policjanci. I pamiętajcie wciskając gaz, że zawsze możecie mieć ich za plecami…

Nieoznakowane radiowozy dla grupy SPEED

Zdjęcie 1 z 10

(red)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie