Wdarł się do cudzego domu i pomieszkiwał w nim przez kilka dni. Grozi mu 10 lat więzienia

Musisz przeczytać

Policjanci  zatrzymali 32-latka, który w pod Krakowem włamał się do jednego z domów. Mężczyzna, korzystając z nieobecności właścicieli posesji … pomieszkiwał tam przez kilka dni. Przez ten czas zdołał opróżnić barek. Okazało się też, że budynek jest zabytkiem, więc prócz zarzutu kradzieży z włamaniem i naruszenia miru domowego, podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia zabytkowego budynku. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

7 lipca br., policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów w powiecie krakowskim –  Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali właścicieli obiektu, którzy oświadczyli, że tego dnia, po kilkudniowej nieobecności przyjechali na teren swojej niezamieszkałej posesji, gdzie ujawnili uszkodzone tylne drzwi wejściowe do budynku. Gdy weszli do środka zastali nieznanego im mężczyznę, który na ich widok przestraszył się i oznajmił, że wynajął tu pokój, po czym zerwał się zabierając swoje rzeczy i uciekł – relacjonuje kom. Justyna Fil z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie

Okazało się, że mężczyzna w czasie swojego nielegalnego pobytu opróżnił barek, wypijając 7 butelek różnego rodzaju alkoholu. Starty oszacowano na kwotę 1400 złotych.

 – Śledczy z zabierzowskiego komisariatu wykonali oględziny obiektu zabezpieczając ślady, a patrole penetrowały pobliski teren, poszukując włamywacza na podstawie opisanego wizerunku. Po kilku godzinach, w tej samej miejscowości, funkcjonariusze odnaleźli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy – informuje ko. Justyna Fil.

Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna był pijany, miał 0,9 promila alkoholu. Został zatrzymany i a kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu, 32-latek w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Prądnik Biały usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, naruszenia miru domowego oraz uszkodzenia zabytkowego obiektu.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat wiezienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Patrycja Bliska

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca