Weekend w Krakowie. Imprezowy przewodnik po mieście!

Wreszcie upragniony piątek! Po ciężkim tygodniu pracy lub szkoły przyszła pora na weekendowe szaleństwo! Gwarantujemy dobrą zabawę – do domu będziecie wracać dopiero nad ranem.

1. Muzycznie:
Jeru The Damaja (niedziela, 25 września 2016, 20:00)
Obdarzony znakomitą dykcją Jeru the Damaja, jeden z pionierów brooklińskiego rapu, kojarzony jest głównie z dawnej kooperacji z DJ Premierem z Gang Starr, a ostatnio w Polsce ze współpracą z Peją i Slums Attack. Znany artysta wystąpi pod adresem: Meta, al. Jana Pawła II 78. Bilety w dniu koncertu dorwiecie za 35 złotych!

Necroparty vol. V (sobota, 24 września 2016, 17:00 )
Lubicie zombiaki, truposze oraz umarlaki? Jeśli tak, to koniecznie musicie przyjść na godzinę 17.00 pod wieżę ratuszową na Rynku Głównym. Z tego miejsca ruszy…zombie walk! Główną atrakcją imprezy będą jednak koncerty, przede wszystkim zaś występ Demented Are Go. Walijski zespół od ponad 30 lat należy do czołówki sceny psychobilly. Wszystko to w Pięknym Psie na ulicy Bożego Ciała 9. Bilety od 55 złotych.

2. Filmowo:
Havana Moon – The Rolling Stones Live in Cuba (piątek, 23 września 2016, 20:00)
25 marca 2016 roku – ten dzień przeszedł do historii kubańskiego rock and rolla. To właśnie wtedy The Rolling Stones, jako pierwsza rockowa kapela, zagrali ogromny darmowy koncert dla setek tysięcy Kubańczyków. Havana Moon – The Rolling Stones Live in Cuba, filmowy zapis występu, zostanie zaprezentowany na kinowych ekranach na całym świecie tylko raz, w piątek 23 września. My będziemy mogli go zobaczyć w Multikinie. Bilety za 25 złotych!

Ostatnia rodzina przedpremierowo w Cinema City ( piątek, 23 września 2016 – niedziela, 25 września 2016)
Ostatnia rodzina to jedna z najbardziej oczekiwanych polskich premier w tym roku. Rodzina złożona z dwóch dominujących i ponad przeciętnie utalentowanych osobowości oraz niezwykłej kobiety, całkowicie podporządkowanej, ale i trzymającej na swoich barkach cały dom. To film o międzynarodowej dumie polskiego malarstwa, zmaganiach artystycznych, chorobie, psychodelicznych stanach autodestrukcji i fatum wiszącym nad rodziną Beksińskich. Macie ochotę zobaczyć to dzieło przedpremierowo? Przyjdźcie do Cinema City (Zakopiańska 62)

3. Kulturalnie:
Krakowski Kiermasz Książki (sobota, 24 września 2016, 10:00-18:00)
Rozpoczęcie roku akademickiego zbliża się wielkimi krokami! Dlatego pora na książkowe zakupy! Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – w porozumieniu z podwawelskimi antykwariuszami i bukinistami zaprasza na pierwszy Krakowski Kiermasz Książki – kameralną imprezę, podczas której pasaż na dachu Powiśla 11 wypełni się dobrą literaturą w przystępnych cenach. Do przekąszenia będą obłędne oliwki i pasty prosto ze znanego wszystkim klientom targowiska Stary Kleparz stoiska Oliwki etc, kawa z uroczego włoskiego autka Kavke Cafe oraz jesienny smakołyk: pieczone kasztany od Pana Kasztana – wyjątkowego krakowskiego maroniarza-wagabundy.

Pola Chwały 2016 (piątek, 23 września 2016 – niedziela, 25 września 2016)
Ta impreza o charakterze ogólnopolskim jest jednym z największych i najbardziej znanych spotkań miłośników historii, gier historycznych i militariów. W tym roku będzie szczególnie poświęcona czasom antycznym – na terenach zielonych wokół Zamku Królewskiego i Rynku w Niepołomicach stanie antyczne miasteczko. Brzmi ciekawie, prawda? Dodatkowo, dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, dlatego w to miejsce możecie wybrać się całą rodziną!

4. Dla dzieci:
Bieg rodzinny i bieg przedszkolaka (sobota, 24 września, godzina 12.15)
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Wschód zaprasza na Bieg Przedszkolaków i Bieg Rodzinny. Odbędą się one w ramach III Nowohuckiego Festiwalu Sportu. Każde dziecko biorące udział w Biegu Przedszkolaka otrzyma medal i dyplom. Dodatkowo będzie miało okazję wygrać maskotki i loty widokowe balonem. Imprezie towarzyszyć będą liczne stacje sportowe i dodatkowe atrakcje, w tym wata cukrowa i popcorn.

Czytamy i Oglądamy w Agrafce (niedziela, 25 września, godzina 11.00)
Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych dla młodych widzów połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. W najbliższą niedzielę czytamy „Moja siostra jest super” i oglądamy: JESTEŚ SZALONA MADIKO. Wszystko to w Kinie Agrafka, na Krowoderskiej 8.

5. Klubowo:
Nothing but a Party with DJ UCHE (piątek, 23 września, godzina 21.00)
Co piątek w klubie #BACCARAT jak zawsze, niezmiennie od 6 lat możecie usłyszeć najlepszych wokalistów i instrumentalistów na żywo! Zapraszamy na Stolarską 13.

6. Musisz tu być!:
Światowy Dzień Serca 2016 (niedziela, 25 września 2016, 10:00-18:00)
To już po raz 15-ty obchodzimy Światowy Dzień Serca na Rynku Głównym w Krakowie. To doskonała okazja by skorzystać z punktów medycznych, gdzie będzie można oznaczyć i zmierzyć: poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu we krwi, wysokość ciśnienia tętniczego, wagę ciała oraz BMI. Dodatkowo opcja otrzymania porady od kardiochirurgów, dietetyków oraz pielęgniarek.

(kr)

fot. wikipedia.org

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie