Weekendowe linie rekreacyjne. Wiemy, które będą cieszyć się największym zainteresowaniem

Takiego odzewu na inicjatywę uruchomienia nowych linii komunikacyjnych nie było w Krakowie od dawna. Ankiety na temat weekendowych linii rekreacyjnych wypełniło ponad 3,5 tys. osób. Zarząd Transportu Publicznego właśnie opublikował wyniki tych wstępnych konsultacji.

Jak już informowaliśmy, Zarząd Transportu Publicznego chce uruchomić 4 linie weekendowe do atrakcyjnych miejsc. Autobusy miałyby jeździć w soboty i niedziele do Niepołomic, Przylasku Rusieckiego, Ojcowa i Dolinek Krakowskich. Wszystkie propozycje spotkały się z pozytywnym odzewem.

Połączenie do Przylasku Rusieckiego

Zdjęcie 1 z 4

Najwięcej osób za atrakcyjną uznało linię autobusową do Ojcowa – aż 93,3 proc. uważa, że to dobry pomysł. 90 proc. zamierza korzystać z tego połączenia w weekendy.

Dwie kolejne linie – do Niepołomic i Dolinek Krakowskich – cieszą się zainteresowaniem 87 – 88 proc. Stosunkowo najmniej ankietowanych opowiedziało się za linią autobusową do Przylasku Rusieckiego, ale i tak 75 proc. uważa, że to atrakcyjne połączenie.

Z nowych połączeń autobusowych chcą korzystać nie tylko niezmotoryzowani, do komunikacji zbiorowej przesiądą się także właściciele samochodów. Np. w gronie chętnych do jazdy autobusem do Ojca aż 45 proc. to właściciele samochodów.

Fot. ZTP

Jak poinformował Sebastian Kowal z ZTP, teraz wyniki ankiety będą szczegółowo analizowane, „aby stworzyć jak najatrakcyjniejszą ofertę dla pasażerów”. – Miasto, dzięki ankiecie, otrzymało również informacje pozwalające, po analizie, udzielić sobie odpowiedzi czy i jak licznie mieszkańcy chcą skorzystać z takich połączeń, czy jest to dla nich atrakcyjna alternatywa dla samochodu i czy nowo powstałe linie będą przyczyniały się do popularyzacji aktywnego wypoczynku poza miastem” – podkreśla Sebastian Kowal.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie