Weekendowe utrudnienia na autostradzie A4. Przez pół godziny bez wjazdu od strony Katowic w kierunku Krakowa

Musisz przeczytać

Wybierasz się w najbliższy weekend w podróż płatnym odcinkiem autostrady Katowice – Kraków? Uważaj! W punkcie poboru opłat w Mysłowicach będą utrudnienia. A w niedzielę w nocy, przez pół godziny nie będzie można w ogóle wjechać na autostradę w kierunku Krakowa.

Weekendowe utrudnienia na płatnym odcinku autostrady A4 Katowice – Kraków związane z montażem nowej bramownicy w punkcie poboru opłat w Mysłowicach.

W sobotę, 24 października br. Prowadzone będą prace przygotowawcze związane z montażem bramownicy w obrębie placu poboru opłat w Mysłowicach. Na bramkach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, wyłączająca z obsługi kierowców część pasów. Przed godziną 3.00, 25 października br. planowane jest krótkotrwałe, całkowite zamknięcie bramek w kierunku Krakowa.

W ramach czasowej organizacji ruchu, od godziny 21.00 24 października br. wyłączone z ruchu zostaną: lewy pas dojazdowy do placu poboru opłat (PPO) w Mysłowicach oraz 8 pasów na PPO w kierunku Krakowa. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – linie nr 1 i nr 2. Dodatkowo zamknięte zostaną dwa pasy wewnętrzne na jezdni w kierunku Katowic – nr 10 i 11.

Montaż bramownicy nad drogą rozpocznie się około godziny 2:40, w niedzielę 25 października br. W tym czasie ruch na PPO Mysłowice na jezdni w stronę Krakowa zostanie całkowicie wstrzymany – jak zapewnia Rafał Czechowski, rzecznik prasowy spółki Stalexport Autostrady małopolska – na maksymalnie 30 minut. Po tym czasie dostępne dla kierowców będą ponownie linie nr 1 i nr 2.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu będzie miało miejsce w niedzielę, 25 października, między godziną 4.00 a 5.00.

– Dołożymy wszelkich starań, aby prace przebiegły sprawnie, mimo to, w miarę możliwości, najlepiej zaplanować podróż w godzinach pełnej przejezdności, zwłaszcza jeśli udajemy się np. na lotnisko w Balicach. Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie przed miejscem wykonywania robót i szczególną ostrożność przy dojeździe do placu poboru – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM S.A.

To nie są jedyne utrudnienia na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Obecnie prowadzona jest wymiana nawierzchni między węzłem Jeleń a węzłem Byczyna, przy zachowaniu dwóch zwężonych pasów ruchu w obu kierunkach.

Prowadzone są także prace związane z planowanym montażem bramownicy dla oznakowania zmiennej treści na placu poboru opłat w Balicach, w związku z którymi do ok. 29 października br. zamknięte będą skrajne lewe bramki nr 9 i 10. W czasie prowadzenia robót bramkami przeznaczonymi wyłącznie dla płatności automatycznych są pasy nr 8 i 11.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca