Wiceprezydent Andrzej Kulig porównuje remonty ulic do sprzątania mieszkania

Remonty ulic, związane z tym utrudnienia i korki to tematy kilkunastominutowej rozmowy z wiceprezydentem Krakowa Andrzejem Kuligiem.  Wiceprezydent dość oryginalnie remonty powodujące utrudnienia porównał do sprzątania mieszkania.

– Oczywiście, jest dużo remontów, rozumiem te utrudnienia, choć muszę powiedzieć, że trochę to przypomina nasze utyskiwania, kiedy sprzątamy w mieszkaniu, prawda? Sprzątamy mieszkanie, jest bałagan, jak zwykle jesteśmy wściekli, wkurzeni. Po czym, jak się udaje posprzątać, to wreszcie odczuwamy satysfakcję – mówił wiceprezydent Andrzej Kulig.

Są też bardziej poważne informacje wynikające z rozmowy z wiceprezydentem Kuligiem. W połowie przyszłego roku powinny skończyć się utrudnienia w rejonie ulicy Opolskiej. Wiceprezydent podkreślał, że kumulacja utrudnień w tym miejscu wynika z faktu, że w jednym czasie Kraków dostał unijne dofinansowanie na linie tramwajową do Górki Narodowej oraz na przebudowę al. 29 Listopada.

Było też o wprowadzeniu opłat za parkowanie na ulicach także w niedziele. – Bardzo by mi zależało, by Rada Miasta przychyliła się do naszego wniosku i wprowadziła odpłatne parkowanie w niedzielę. To by pozwoliło wszystkim tym, którzy spoza Krakowa przyjeżdżają, bo mają tutaj darmowy parking w niedzielę, jednak szacowanie kosztów tego pobytu nie w ścisłym centrum. Nie w ścisłym centrum muszą parkować – stwierdził Andrzej Kulig.

Cała rozmowa z wiceprezydentem Andrzejem Kuligiem m.in. o remontach, budowie linii tramwajowej do Górki Narodowej, planach wprowadzenia płatnego parkowania także w niedzielę – poniżej…

Zapraszam 😉 Rozmowa o remontach i związanych z nimi utrudnieniach.

Posted by Andrzej Kulig on Wednesday, May 11, 2022

(red)

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie