Widoki z Kopca Kościuszki: miasto po zmroku. Kopiec będzie otwarty wieczorową porą (ZDJĘCIA, INFORMATOR)

Od maja aż do końca wakacji turyści i mieszkańcy mogą odwiedzać Kopiec Kościuszki także wieczorową porą. Zwiedzający będą mieli okazję podziwiać zachody słońca oraz panoramę Krakowa po zmroku ze szczytu kopca.

Wieczorne wejście będzie dostępne w każdy piątek i sobotę w godzinach: 19:30-22:00 (kasa czynna do 21.45, na Kopcu można przebywać maksymalnie do 22 ). Bilet na nocne zwiedzanie w cenie 15 zł od osoby będzie można kupić na miejscu, w kasie zlokalizowanej w kaplicy bł. Bronisławy pod Kopcem Kościuszki. W ramach biletu będzie można zwiedzić odrestaurowane niedawno wnętrze kaplicy, a także wejść na szczyt Kopca i podziwiać nocną panoramę miasta. 

fot. Marcin Mucha 

Na inaugurację nocnego zwiedzania zaplanowano specjalne wydarzenie – nocny bieg na dystansie 5 kilometrów, połączony ze zwiedzaniem Kopca. „Biegiem na Kopiec Kościuszki” czyli nocny bieg organizowany we współpracy z Biegiem Twierdzy Kraków odbędzie się 2 maja. Udział w biegu może wziąć maksymalnie 200 osób, a zapisy jeszcze trwają – swój udział w biegu można zgłosić do 26 kwietnia do g. 23.00.

Start zaplanowano po zmroku, około 20.00 – 20.30. Dekoracja odbędzie się około 22, a zwycięzcy biegu odbiorą medale w wyjątkowym miejscu – na szczycie Kopca Kościuszki. Wręczy je prof. Piotr Dobosz – nowy prezes Komitetu Kopca Kościuszki. Po zakończeniu biegu, około 22.30, uczestnicy będą mogli bezpłatnie zwiedzić Kopiec Kościuszki i zobaczyć wyjątkową, nocną panoramę Krakowa. Tego wieczoru także osoby nie biorące udziału w biegu będą mogły skorzystać z bezpłatnego nocnego zwiedzania.

Patrycja Bliska 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły jazdy w Krakowie?

Najnowsze

Co w Krakowie