Rano w Bazylice Bożego Ciała można było podziwiać widowiskowe ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, połączone z ewakuacją osób i zabezpieczeniem cennych zbiorów. W ramach ćwiczeń sprawdzano funkcjonowanie systemu zaopatrzenia wodnego, systemu sygnalizacji pożarowej oraz zapoznawano uczestników z zagrożeniami pożarowymi i urządzeniami technicznymi, które mają wpływ na skuteczność działań ratowniczych. W ćwiczeniach wzięli udział przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, bazyliki i klasztoru Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa.
1 / 6
fot. Krakow.pl














