Cztery osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków

Dwie interwencje, cztery zatrzymane osoby, 100 gramów różnego rodzaju środków odurzających – to efekty działań policjantów z Wieliczki. Do zatrzymania osób posiadających narkotyki doszło pod koniec grudnia 2022 roku.

W nocy, 29 grudnia 2022 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, podjęli interwencję wobec dwóch osób siedzących w samochodzie Opel Astra. – Kiedy drzwi do samochodu się uchyliły, z wnętrza pojazdu wydobyła się silna woń marihuany – relacjonują policjanci. W trakcie kontroli natrafili na poporcjowane środki odurzające w postaci mefedronu oraz marihuany o łącznej wadze blisko 70 gramów. Policjanci zabezpieczyli także gotówkę w kwocie ponad 6500 zł. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa posiadania środków odurzających mundurowi zatrzymali 23- letniego mieszkańca powiatu myślenickiego oraz 24- letniego mieszkańca powiatu wielickiego.

Do kolejnego zatrzymania doszło dzień później, 30 grudnia 2022 roku, również na terenie Wieliczki. Policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Opel Meriva, który popełnił wykroczenie drogowe. W trakcie czynności okazało się, że 41 -letni kierujący miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto, policjanci w trakcie kontroli znaleźli blisko 30 gramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali 41- latka oraz jego 26-letnią pasażerkę, oboje są mieszkańcami Wieliczki. Teraz odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Dodatkowo 41- letniemu kierującemu, za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie