Pięć kradzieży w dwa dni w jednym sklepie. Złodziej recydywista już wcześniej pokazywał, na co go stać

42-letni mieszkaniec Wieliczki w ciągu dwóch dni aż pięć razy ukradł kosmetyki, na kwotę blisko 3500 zł. Tylko z jednego ze sklepów na terenie Wieliczki. Łącznie mężczyźnie postawiono aż 16 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniami, których dokonał w warunkach tzw. recydywy. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 42-latka na 3 miesiące.

17 i 18 lutego 2023 roku w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Wieliczce doszło do kilku kradzieży.  Złodziej kradł głównie markowe perfumy, których łączna wartość wyniosła ok. 3500 złotych. Personel sklepu powiadomił policję, sprawą zajęli się kryminalni i  policjanci z wydziału dochodzeniowo śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. Szybko ustalili personalia sprawcy i w poniedziałek (20 lutego 2023) zatrzymali wytypowanego 42-latka z Wieliczki.

Zatrzymany usłyszał w komendzie 16 zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniami, których dokonał na przełomie stycznia oraz lutego. Mężczyzna m.in. włamywał się do lokali gastronomicznych na terenie Wieliczki, ukradł rower, kradł z samochodów sprzęty elektroniczne w postaci smartfonów oraz tabletów.  Za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności a  za kradzież z włamaniem 10 lat.  

Fot. małopolska policja

Podejrzany czynów tych dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu, co najmniej 6 miesięcy kary za podobne przestępstwa, czyli działał  w warunkach recydywy. Dlatego też sąd może wymierzyć mu teraz karę przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

(red)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie