Wielka akcja policji! Chcieli urządzać nocne wyścigi, wpadło ponad 2 tys. osób

Musisz przeczytać

Zbierają się wieczorami lub nocą i bawią w kierowców rajdowych. Tyle, że robią to wbrew prawu, na drogach publicznych. Policja przeprowadziła akcję przeciwko nielegalnym wyścigom. 

– Pod szczególnym nadzorem w miniony weekend znalazły się te odcinki dróg, na których według operacyjnie zebranych informacji zwyczajowo dochodzi do organizacji nielegalnych wyścigów. Największe siły zaplanowane były na porę wieczorowo – nocną. Działania były skuteczne, do pirackich rajdu na kontrolowanych trasach nie doszło – informują policjanci.

Podczas trwania akcji małopolscy policjanci skontrolowali 2839 pojazdów i ujawnili 2362 wykroczenia. Zdecydowana ich większość – aż 1549 – dotyczyła niestosowania się do obowiązujących limitów prędkości. Z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, 36 kierowców pozostało bez prawa jazdy na 3 miesiące. Podczas kontroli drogowych policjanci zatrzymali 145 dowodów rejestracyjnych, w tym 70 za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu. W trakcie działań, z ruchu wyeliminowano 11 nietrzeźwych kierujących.

– Nielegalne wyścigi przyciągają młodych kierowców oferując szybkość, adrenalinę, dużą dawkę emocji ale równocześnie niosą za sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo. Apelujemy o doskonalenie sportowych umiejętności prowadzenia samochodu w miejscach do tego przeznaczonych tj. ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Na sportową jazdę samochodem w otwartym ruchu ulicznym nie ma miejsca – podkreśla policja i zapowiada większą liczbę działań, takich jak w miniony weekend.

ip

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca