Wielka firma planuje kolejną inwestycję w Krakowie. Zatrudni 400 osób!

Musisz przeczytać

Shell planuje rozszerzyć inwestycje w Małopolsce. Firma zrealizuje dwa nowe projekty, dzięki którym zatrudnienie w centrum operacyjnym w Krakowie znajdzie co najmniej 400 osób.

Krakowskie Shell Business Operations działa od 2006 roku. To centrum biznesowe wspiera operacje Shell na całym świecie, m.in. w zakresie finansów, zakupów, logistyki, obsługi klienta, komunikacji i relacji zewnętrznych, wsparcia działalności stacji paliw oraz IT. SBO w Krakowie jest jednym z największych centrów nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Obecnie zatrudnia ponad 4,4 tys. osób i jest tym samym już teraz jednym z największych pracodawców w Małopolsce.

W ramach nowych inwestycji, w krakowskim Shell Business Operations powstaną dwa nowe kierunki. Jeden z nich to zaawansowane usługi biznesowe z planowanym zatrudnieniem 250 pracowników, którzy docelowo poprowadzą procesy w obszarach IT, Data Quality, raportowania i analizy, komunikacji czy operacji podatkowych.

Drugi kierunek – doskonałości procesów biznesowych – skupi 150 pracowników wspierających takie działające w ramach SBO obszary jak obsługa klienta, dostawy środków smarnych, logistyka, HR czy IT. Realizacja obu inwestycji właśnie się rozpoczyna.

– Tylko w samych latach 2012-2019 zainwestowaliśmy w Polsce ponad 400 mln dolarów, zarówno w rozwój sieci stacji, jak i centrum SBO. Nowe praktyki wprowadzane do krakowskiego centrum to kolejny krok w umacnianiu przez nas w Polsce silnego globalnego ośrodka doradczego dla biznesu Shell – podkreśla Piotr Dziwok, prezes zarządu Shell Polska.

 – W ciągu pięciu lat podwoiliśmy zatrudnienie w Krakowie, z ponad 2000 do ponad 4400. Blisko co dziesiąte z tych stanowisk ma zasięg globalny lub międzynarodowy. […] To, z czego jesteśmy także szczególnie dumni w Krakowie, to skuteczne działania w zakresie ograniczania własnych emisji CO2, konsekwentne obniżanie zużycia energii, wody i produkcji śmieci, w czym aktywnie wspierają nas nasi pracownicy – dodaje Agnieszka Pocztowska, dyrektor generalna SBO Kraków.

Wsparcie w zrealizowaniu kolejnych inwestycji zapewniła spółce Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

– Agencja zaangażowana była w analizę przedstawionej przez inwestora dokumentacji projektu pod kątem m.in. spełnienia wymogów formalnych Programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Cieszymy się, że spółka chce rozwijać swoją działalność właśnie tutaj. Jeszcze bardziej jesteśmy dumni, że to Shell po raz kolejny postawił na Polskę. To najlepszy dowód uznania dla naszego kraju, a przede wszystkim wykształconych, zmotywowanych pracowników – mówi Marcin Fabianowicz, Zastępca Dyrektora w Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

ip

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca