Wielka powódź w Krakowie! Bieżanów pod wodą, trwa liczenie strat

To była tragiczna noc w Krakowie. Deszcz padał bez ustanku, a służby miały pełen ręce roboty.

Strażacy interweniowali już ponad tysiąc razy na terenie miasta Krakowa. Zalane zostało rondo Mogilskie, tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, wiadukty na ul. Prądnickiej czy Wrocławskiej. Woda zaczęła wdzierać się na osiedla na północy Krakowa, ale na Podgórzu Duchackim. Najtragiczniejsza sytuacja jest w Bieżanowie, gdzie wylała Serafa. 

Bardzo trudna sytuacja w Starym Bieżanowie.

Posted by Jacek Bednarz Radny Miasta Krakowa on Thursday, August 5, 2021

O godz. 6.30 magistrat poinformował, że przejazd pod wiaduktem przy ul. Prądnickiej został udrożniony. Rondo Mogilskie, Tunel KST – przejazd dla tramwajów został udrożniony. Ul. Lublańska – przejazd dla autobusów został udrożniony.

Pomoc dla osób uwięzionych w mieszkaniach przez wodę. Na Starym Bieżanowie pracę służb koordynuje zastępca prezydenta Krakowa Jerzy MuzykVideo: Bogusław Świerzowski

Posted by Kraków PL on Friday, August 6, 2021

Z powodu zalania drogi wciąż nie ma przejazdów przy ulicach: Pułkownika Dąbka, Lublańska, Kalwaryjska w Woli Radziszowskiej, Pruszyńskiego Autobusy kierowane na trasy objazdowe. Swoszowice zalana droga, linia 265 skrócona do przyst. Lusina Krakówka.

Ponad 800 razy interweniowała straż pożarna po ulewnie w Krakowie. Najtrudniejsza sytuacja jest na Starym Bieżanowie….

Posted by Kraków PL on Thursday, August 5, 2021

Jak informuje MPK przy ul. Ks. Józefa nie ma przejazdu w obydwu kierunkach, drzewo na jezdni, nieobsługiwane przystanki dla linii 209, 239, 259 o nazwie Zaskale.

Ciężka noc w Krakowie! Służby mają pełne ręce roboty!video: Paweł Ciaptacz

Posted by Kraków PL on Thursday, August 5, 2021

Nie lepiej jest w całej Małopolsce. Wiele gmin w powiatach myślenickim i wadowickim oraz krakowskim znalazło się pod wodą.

Ulewny deszcz daje się we znaki‼️Ponad 1120 interwencji Państwowej Straży Pożarnej w ciągu 24 godzin w Małopolsce….

Posted by Łukasz Kmita – Wojewoda Małopolski on Thursday, August 5, 2021

Tak nad ranem wyglądał Bieżanów w Krakowie, niestety sytuacja jest dramatyczna na miejscu interweniują jednostki Straży…

Posted by Patrol998-Małopolska on Thursday, August 5, 2021

„Całkowicie zablokowana jest droga wojewódzka nr 958 z Rabki do Czarnego Dunajca w Małopolsce: w Rabie Wyżnej osunęła się ziemia” – poinformowało radio RMF.

Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Chabówka – Zakopane. Na odcinku między Rabą Wyżną a Sieniawą w nocy wstrzymany został ruch pociągów. Ulewne deszcze spowodowały uszkodzenie nasypu i podmycie toru kolejowego. Ze względów bezpieczeństwa wprowadzono komunikację zastępczą. Oceniany jest stan toru oraz możliwość zabezpieczenia i wznowienia ruchu pociągów. Wstępnie ocenia się, że naprawa toru może zająć dwa lub trzy dni.
Organizacja ruchu:
Przewozy regionalne, Polregio – komunikacja zastępcza na odcinku Chabówka – Nowy Targ.
PKP Intercity i Koleje Śląskie – komunikacja zastępcza na odcinku Chabówka – Zakopane.
Podróżni o zmianach w komunikacji informowani są na stacjach, przystankach oraz w pociągach.

Trwa usuwanie skutków powodzi na Starym Bieżanowie. Na miejscu Straż Pożarna, Straż Miejska, zastępca prezydenta Jerzy Muzyk i przedstawiciele Centrum Zarządzania Kryzysowego. fot. Bogusław Świerzowski

Posted by Kraków PL on Friday, August 6, 2021

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym deszczem i burzami. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje do godz. 9.00. 

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie