Z Monte Carlo do Krakowa. Za kierownicą m.in 93-letni Sobiesław Zasada i Rafał Sonik

Musisz przeczytać

Do Krakowa dotarła Wielka Wyprawa Maluchów, która osiem dni temu wystartowała z Bielska-Białej do Monte Carlo. Wśród kierowców był najbardziej utytułowany polski rajdowiec 93-letni Sobiesław Zasada wraz ze swoim rówieśnikiem pilotem Longinem Bielakiem. Był też Rafał Sonik – zwycięzca Rajdu Dakar. Podczas całej wyprawy zbierano pieniądze na dzieci, ofiary wypadków samochodowych. Celem był milion złotych, ale na krakowskim Rynku ogłoszono, że na internetowej zbiórce jest już 1,5 miliona złotych.

fot. materiały prasowe 

Wielka Wyprawa Maluchów wyruszyła 4 lipca z Bielska-Białej i trwała osiem dni. Prowadziła przez siedem krajów, a jej łączna długość wyniosła blisko 4000 kilometrów. Na trasę przejazdu wyruszyli najbardziej utytułowany polski rajdowiec Sobiesław Zasada a także Longin Bielak, Janusz Szerla, Rafał Sonik – zwycięzca Rajdu Dakar i 9-krotny zdobywca Pucharu Świata, Kajetan Kajetanowicz – wielokrotny rajdowy wicemistrz Świata, trzykrotny mistrz Europy i czterokrotny mistrz Polski oraz Bartosz Ostałowski – jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi stopą, a do Monte Carlo wyruszył specjalnie przerobionym Maluchem z automatyczną skrzynią biegów. Dołączyli do nich twórcy internetowi: Remigiusz „Rezi” Wierzgoń, Szymon „Szumi” Szumniak, Robert Hi_5 Buczyński.

Wielka Wyprawa Maluchów miała na celu zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drodze, edukację młodych pokoleń pod kątem świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym, a także wesprzeć dzieci, które w wyniku wypadków potrzebują pomocy oraz opieki.

 

Patrycja Bliska 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca