Wielkie szczepienie na Rynku Głównym już w najbliższy weekend!

„W weekend majowy zapraszamy mieszkańców Krakowa, ale nie tylko, na Rynek Główny do mobilnego punktu szczepień masowych” – zachęca magistrat.

Zaszczepić się będzie mógł każdy, kto skończył 36 lat i ma e-skierowanie. W Krakowie akcję szczepień organizują wspólnie wojewoda małopolski, prezydent miasta Krakowa i szpital uniwersytecki.

Punkt szczepień na Rynku Głównym czeka na chętnych do zaszczepienia

Zdjęcie 1 z 9

(fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie)

Harmonogram szczepień na Rynku Głównym

• 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze.

• 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze.

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach 8.00-20.00, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson. Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę.

Ale uwaga!!! Liczba szczepionek jest ograniczona – do mobilnego punktu na Rynku Głównym trafi ich 2,5 tys. szczepionek.

„To symboliczny krok w kierunku normalności. Zachęcamy więc wszystkich do szczepień. Kraków jest liderem pod względem wykonanych szczepień, ale nadal niezaszczepiona jest połowa mieszkańców miasta” – czytamy w komunikacie magistratu.

Od 1 do 3 maja na Rynku Głównym szczepić będą 3 zespoły. Przygotowanych jest ponad 2,5 szczepionek jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson.

Szczepienie jest dla każdego, kto skończył 36 lat, ma e-skierowanie i dowód osobisty. Proces niewątpliwie usprawni też wypełniona wcześniej ankieta. Jest ogólnodostępna, można ją wydrukować ze strony Ministerstwa Zdrowia albo Narodowego Funduszu Zdrowia i wypełnić w domu. Na postawie tej ankiety na miejscu będzie przeprowadzana konsultacja lekarska przed szczepieniem.

Więcej informacji na oficjalnej stronie miasta.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie