Wioska olimpijska na rok przed Igrzyskami Europejskimi

Za rok, 21 czerwca 2023 roku rozpoczną się w Krakowie Igrzyska Europejskie, Na 365 dni przed inauguracja tej imprezy zostanie zaprezentowane jej logo, ruszy zegar odmierzający czas do jej rozpoczęcia, a mieszkańcy będą mogli odwiedzić wioskę olimpijską na placu Szczepańskim w Krakowie. W weekend wioska przeniesie się do Krynicy.

Wioska olimpijska na placu Szczepańskim będzie otwarta 21 czerwca 2022 roku, od godz. 12. Dla gości, zwłaszcza dzieci, przygotowano konkursy, będą pokazy filmu promocyjnego, będzie można zobaczyć logo imprezy. Wieczorem, ok. godz. 20, zostanie uruchomiony zegar odmierzający czas do inauguracji Igrzysk Europejskich 2023. Taki zegar w najbliższym czasie stanie w jakimś ważnym miejscu Krakowa (lokalizacja i termin nie są jeszcze znane).

Igrzyska Europejskiej w Krakowie będą trzecią edycją tej imprezy. Poprzednie odbyły się w Baku (Azarbejdżan 2015) i w Mińsku (Białoruś 2019). III Igrzyska Europejskie – Kraków, Małopolska 2023 będą pierwszymi w kraju należącym do Unii Europejskiej. W Polsce najlepsi sportowcy Starego Kontynentu będą rywalizować w 24 dyscyplinach. Odpowiedzialni za organizację igrzysk przekonują, że będzie to największa impreza sportowa, jaka do tej pory odbyła się w Polsce

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie