„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Wiosną w Krakowie zostaną oddane dwa nowe baseny. Sprawdź lokalizacje

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Już niedługo w Krakowie otwarte zostaną dwie nowe pływalnie kryte:  przy ul. Eisenberga oraz na os. 2 Pułku Lotniczego.

– Zaangażowanie prac obu realizowanych inwestycji wynosi ok. 98%. Wiele elementów jest wykonane w 100%. Negatywnego wpływu na prowadzone budowy nie miała ani pandemia, ani dająca się w tym roku we znaki zima. Obecnie prowadzone są odbiory techniczne – informują urzędnicy.

Wiosną tego roku zostanie oddany do użytku basen przy Szkole Podstawowej Nr 155 na os. 2 Pułku Lotniczego 21 w Krakowie. Mieszkańcy będą mogli korzystać z krytej pływalni składającej się z basenu pływackiego o długości 25 m z sześcioma torami z przegrodą i dnem ruchomym na połowie niecki, basenu do nauki pływania o długości 16 m i głębokości od 0,8 m do 1,2 m oraz brodzika dla dzieci o głębokości 0,3 m oraz basenu SPA dla 6 osób.

Z kolei przy ul. Eisenberga udostępniony zostanie budynek składający się z dwóch części: hali basenowej (z niecką basenową o długości 25 m z 6 torami i dnem ruchomym, niecką do nauki pływania i brodzikiem dla dzieci) oraz stref spa i fitness. Obiekt, dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych i paneli solarnych, będzie nowoczesny i energooszczędny.

Nowe baseny w Krakowie

Nowe baseny w Krakowie

(Fot. M. Sobolewski/ZIS, wizualizacje ZIS)

– Od 2009 roku Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie wybudował 6 basenów, a obecnie prowadzi 2 inwestycje. W planach jest powstanie 4 kolejnych w najbliższych latach. Są to: basen olimpijski (50 m), który ma powstać przy Zespole Szkół Łączności przy ul. Monte Cassino, Całoroczne Centrum Sportów Zimowych z zespołem basenów, pływalnia na os. Bohaterów Września oraz kompleks sportowy z krytym basenem KS Clepardia – informują urzędnicy.

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca