Wisła Kraków wywiezie jeden punkt z Białegostoku

W swoim pierwszym meczu nowego sezonu ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 1:1. Bramkę dla wiślaków zdobył Jakub Błaszczykowski.

Mecz Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków kończył pierwszą kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Losy tego meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Najpierw bramkę dla Jagiellonii strzelił Maciej Makuszewski (25 minuta), gola dającego remis Wiśle strzelił Jakub Błaszczykowski (w 33 minucie).

Po pierwszej kolejce w tabeli Wisła jest wyżej niż Cracovia, choć pasy swój pierwszy mecz wygrały. Ale Cracovia sezon rozpoczęła z karą 5 punktów minus jako karę za korupcję sprzed kilkunastu lat. Cracovia ma więc minus 2 punkty i jest ostatnia w tabeli. Wisła Kraków zajmuje 9. miejsce.