Wisła Kraków zwolniła trenera. Kto i kiedy go zastąpi?

Adrian Gula przestaje być trenerem Wisły Kraków. „Biała Gwiazda” wydała już oficjalny komunikat, w którym poinformowała o rozstaniu ze słowackim szkoleniowcem.

„Trener Adrián Guľa rozstaje się z Wisłą Kraków i nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny krakowskiego klubu. Oznacza to, że misja słowackiego szkoleniowca pod Wawelem dobiegła końca” – czytamy na Facebooku krakowskiego klubu piłkarskiego.

Adrián Guľa pieczę nad drużyną ze stolicy Małopolski przejął 7 czerwca 2021 roku. Oficjalny debiut na ławce trenerskiej 13-krotnego mistrza Polski słowacki szkoleniowiec zanotował 26 lipca w spotkaniu inaugurującym ekstraklasowe zmagania w sezonie 2021/2022 przeciwko Zagłębiu Lubin, które zakończyło się zwycięstwem Wiślaków 3:0. Później piłkarze Białej Gwiazdy spisywali się dużo gorzej. Łącznie trener Adrián Guľa poprowadził Wisłę w 21 spotkaniach na szczeblu PKO Bank Polski Ekstraklasy, notując 6 zwycięstw, 3 remisy oraz ponosząc 12 porażek. Ponadto w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski krakowianie 3-krotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy.

„Priorytetem dla klubu jest wdrożenie rozwiązania mającego pomóc w pierwszej kolejności utrzymać drużynę w Ekstraklasie i zapewnić dalszy udział w Pucharze Polski. Nazwisko nowego trenera, który podejmie się stojących przed nim zadań, zostanie podane w najbliższym czasie” – czytamy w opublikowanym przez Wisłę Kraków komunikacie. 

Obecnie Wisła Kraków zajmuje dopiero 13. miejsce w ligowej tabeli. Nad znajdującym się w strefie spadkowej Zagłębiem Lubin „Biała Gwiazda” ma zaledwie jeden punkt przewagi. Najbliższy mecz ekipa z Reymonta rozegra 21 lutego, zmierzy się wtedy z Górnikiem Łęczna.

(JS)

 

Najnowsze

Co w Krakowie