CBA w Comarchu. Firma odpowiada

– Wobec żadnej ze spółek Grupy Comarch nie toczy się jakiekolwiek postępowanie operacyjne prowadzone przez CBA – czytamy w oświadczeniu zarządu krakowskiej firmy Comarch. To odpowiedź na wczorajsza informację, że agenci Centralnego Biura Śledczego weszli do siedziby spółki.

– W związku z  nagłośnioną w dniu 20 lipca 2016 w mediach sprawą wizyty CBA w siedzibie Spółki Comarch S.A. informujemy, że wobec żadnej ze spółek Grupy Comarch nie toczy się jakiekolwiek postępowanie operacyjne prowadzone przez CBA. Wg wiedzy Zarządu Comarch postępowanie CBA ma charakter wyjaśniający w sprawie nie związanej z działalnością spółek Grupy Comarch i nie rodzi żadnych ryzyk operacyjnych i prawnych ani nie skutkuje odpowiedzialnością karną lub finansową po stronie spółek Grupy Comarch – czytamy w specjalnie wydanym oświadczeniu.

CBA weszło w środę do dwóch firm informatycznych – IBM i Comarch i dwóch uczelni – Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nie prowadzili przeszukiwań, zażądali wydania dokumentów w prowadzonej przez nich sprawie. A chodzi o aferę korupcyjną w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Comarch to jedna z największych polskich spółek informatycznych z siedzibą w Krakowie. Jej założycielem i właścicielem jest jeden z najbogatszych Polaków, Janusz Filipiak.

 

(ip)

Najnowsze

Co w Krakowie