Wizz Air odwołuje loty z Krakowa. Ryanair ogłosza taryfy ratunkowe

Irlandzka linia ogłosiła, że w związku z odwołanymi przez Wizz Aira lotami z m.in. z Krakowa wprowadza taryfy ratunkowe na połączeniach, z których zrezygnowała węgierska linia.

Z komunikatu prasowego Ryanaira wynika, że irlandzka linia wprowadzi dziś do systemu rezerwacyjnego „ratunkowe” bilety w cenie 19,99 euro w jedną stronę dla pasażerów 8 z 19 tras, które w ostatnim czasie zawiesił Wizz Air.

– Ryanair po raz kolejny ratuje sytuację, ponieważ Wizz Air znacznie ogranicza swoją działalność w Polsce poprzez nagłe wycofanie samolotów i zamknięcie 19 tras z polskich lotnisk – mówi Alicja Wójcik-Gołębiowska odpowiedzialna za komunikację w krajach bałtyckich oraz centralnej i wschodniej Europie. – Jako najbardziej niezawodna i tania linia lotnicza w Europie z przyjemnością powitamy pasażerów Wizz Air na naszych regularnych lotach z Polski do Birmingham, Brukseli, Dubrownika, Leeds Bradford, Oslo, Sztokholmu i Walencji już od 19,99 euro – podkreśla.

Węgierski przewoźnik nie będzie latał z Krakowa do Walencji, Birmingham, Brukseli, Leeds i Sztokholmu oraz Lyonu i na Islandię. Powodem cięć w rozkładach  jest kwestia usterek w silnikach samolotów. W tym roku uziemionych zostanie od 40 do 50 maszyn.

Najnowsze

Co w Krakowie