Wizz Air ogłasza nową trasę z Krakowa. Loty – od 16 lipca

Samolot Wizz Air / fot. Pixabay

Wizz Air ogłosił, że będzie latać z Krakowa do Sztokholmu. Loty na nowej trasie zostaną zainaugurowane 16 lipca. Rejsy będą odbywać się trzy razy w tygodniu.

Wprawdzie loty międzynarodowe z Polski wciąż są zakazane, ale Wizz Air ogłosił właśnie, że od 16 lipca będzie latać z Krakowa do Sztokholmu. Rejsy trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty. Bilety na nową trasę już dostępne są w sprzedaży, ich ceny zaczynają się jod 89 złotych.

„Dzisiejsze ogłoszenie rozpoczyna w Wizz Air nową erę podróży. Bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi zawsze było priorytetem Wizz Air. Linia ostatnio ogłosiła wdrożenie szeregu dodatkowych procedur, aby pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz chronić zdrowie pasażerów i załogi w samolocie” – czytamy w komunikacie węgierskich linii informującym o lotach z Krakowa do Sztokholmu

Należy więc pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce – jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów dezynfekujących. Wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków dezynfekujących.

Załoga rozdaje pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład; magazyny pokładowe zostały usunięte z kieszeni foteli. Pasażerowie są proszeni, w miarę możliwość, o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie.

Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi lokalnych organów oraz wykupować dodatkowe usługi online (m.in. bagaż rejestrowany WIZZ PRIORYTY, usługa fast track), aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.

GS

Zobacz także