Wpuścili tam kamery! Tak wygląda najpiękniejszy dom świata, który stoi pod Krakowem [wideo]

Dwupoziomowy salon, ogromne przeszklenia i pracownia fotograficzna na szczycie budynku. To wszystko skrywa najpiękniejszy dom świata – Małopolska Chata Podcieniowa. Teraz można obejrzeć go w serwisie YouTube.

W najnowszym odcinku programu „Show Room” na YouTube Olimpia Ajakaiye oprowadza widzów po budynku, za który jego twórca Bogusław Barnaś zdobył wszystkie najważniejsze nagrody architektoniczne na świecie. 

Olimpia Ajakaiye w swoim programie prezentuje modernistyczną Małopolską Chatę Podcieniową nie tylko z zewnątrz, ale także sprawdza i ocenia jego funkcjonalność w środku budynku: przeszklony dwupoziomowy parter, piętro na którym mieszczą się przestronne sypialnie z widokiem, aż po antresole na szczycie budynku, na której mieści się pracownia fotograficzna właściciela.

– „To naprawdę jest najlepszy dom na świecie” – podsumowuje wycieczkę po pięciopoziomowym budynku Ajakaiye. 

Jury konkursu Architecture & Design Awards 2021 przyznało Małopolskiej Chacie Podcieniowej tytuł najpiękniejszego domu świata. Zdobywca tego architektonicznego Oscara przyznaje, że inspirował się zabudową Lanckorony. Stąd charakterystyczny dla tego typu zabudowy podcień nad tarasem

– Jestem fanem polskiej architektury drewnianej”- zdradza w programie „Show Room” architekt. Podobnych mu fanów przybywa, z każdą kolejną nagrodą dla Małopolskiej Chaty Podcieniowej – „Dużo osób dzwoni i prosi: chcę ten dom! Nasz rekord w biurze, to trzydzieści telefonów jednego dnia – wyznaje Barnaś.

– Właściciele dają mi klucze kiedy jadą na wakacje, żebym mógł tu pomieszkać – zdradza architekt. Ten najpiękniejszy dom świata, Małopolską Chatę Podcieniową, która stoi niedaleko Krakowa, możecie obejrzeć – wewnątrz i na zewnątrz – poniżej:

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie