Wróci handel w niedziele? Rzecznik rządu zabrał głos. ″Wsłuchujemy się w głos strony społecznej″

Czy wrócą handlowe niedziele? Coraz częściej można usłyszeć głosy mówiące o tym domagające się przywrócenia handlowych niedziel. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik rządu, Piotr Mueller.

Mueller został zapytany o handlowe niedziele podczas programu ″Tłit″ na Wirtualnej Polsce. Czy niedzielny handel zostanie odmrożony?

– Wsłuchujemy się w głosy strony społecznej, Rady Dialogu Społecznego, zarówno pracodawców jak i związków zawodowych, natomiast decyzje, które zapadały jeszcze kilka tygodni temu, zakładały, że takich zmian nie będzie – powiedział Mueller.

– Żadne decyzje nie zapadły w tym zakresie. Pamiętajmy o tym, że w tej chwili nie ma problemu jeżeli chodzi o kolejki w sklepach, więc ten argument, który jeszcze kilka tygodni temu był podnoszony w charakterze epidemicznym, tutaj już chyba nie znajduje takiego uzasadnienia jak wcześniej. W związku z tym ten consensu, który udało się wypracować jakiś czas temu mówiący o wolnych niedzielach dla osób pracujących w handlu, więc zmian nie przewidujemy – dodał rzecznik.

Na dziś niewiele wskazuje więc na to, by coś mogło się zmienić.

ml, WP

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie