Wrzucili elektryczną hulajnogę do Wisły. Próbowali rozpalić ognisko na bulwarach

188 wykroczenia ujawnili strażnicy miejscy w trakcie weekendowych działań w ścisłym centrum Krakowa. 

O 4 rano uwagę operatora monitoringu zwróciło zachowanie osób przebywających na Bulwarze Czerwieńskim. Grupa rozbijała butelki o chodnik, próbowała rozpalić ognisko, a jakby tego było mało, jeden z nich wrzucił hulajnogę elektryczną do Wisły.

 – Ujęcie sprawców przez wysłany na miejsce patrol było stosunkowo łatwe, gdyż w momencie jego przyjazdu jeden z imprezowiczów moczył nogi w rzece. Z kolei pozostała dwójka, najwyraźniej zaskoczona obecnością służb, nie zdołała daleko uciec relacjonuje krakowska straż miejska. 

Ponieważ okazało się, że sprawcami są osoby nieletnie, zostali przekazani w ręce policji.

Ogółem  w trakcie działań prowadzonych z piątku na sobotę w centrum Krakowa straż miejska ujawniła 188 wykroczeń.  Nałożono 121 mandatów karnych, przygotowano 3 wnioski o ukaranie do sądu, pouczono 64 osoby.

Działania były skierowane wobec osób: zakłócających spokój i porządek publiczny, dopuszczających się czynów o charakterze chuligańskim i nieobyczajnym, spożywających napoje alkoholowe w miejscach zabronionych, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca dostępne dla publiczności, żebrzących i zaczepiających przechodniów.

Funkcjonariusze kontrolowali również przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch oraz poruszania się meleksów w strefie ograniczonego ruchu.

Zwracali też uwagę na naruszenia przepisów Uchwały o Parku Kulturowym Stare Miasto oraz Kazimierz ze Stradomiem, ze szczególnym uwzględnieniem nielegalnego handlu, występów ulicznych bez posiadania stosownych zezwoleń, reklamowania działalności i usług oraz nagabywania osób.

Kontrola funkcjonowania ogródków kawiarnianych na Kazimierzu wykazała kilka nieprawidłowości: jeden ogródek ustawiony bez zezwolenia /nałożono mandat karny/, dwa usytuowane poza miejscami wyznaczonymi, kolejny nie pozostawiający półtora metra chodnika dla pieszych oraz jeden ogródek czynny po godzinie pierwszej w nocy. W związku z nieprawidłowościami strażnicy sporządzili dokumentację celem dalszego postępowania oraz przekazania informacji do Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Najnowsze

Co w Krakowie