Wspólnie dla promocji Sztuki w programach Play Kraków – kolejny projekt spółki Kraków 5020

Spółka Kraków5020 nawiązuje współpracę z Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. List intencyjny w tej sprawie podpisała Prezes Spółki Izabela Błaszczyk z Rektorem uczelni, prof. Andrzejem Bednarczykiem.

– W Krakowskiej kulturze i sztuce dzieje się tyle, że nie jesteśmy w stanie uczestniczyć w wielu istotnych wydarzeniach, a wiele Krakowianek i Krakowian gubi się w tym gąszczu wspaniałości. Potrzebna jest łatwo dostępna i rzetelna informacja, taka bez polityki. Sztuka i kultura to źródło, z którego czerpiemy i budujemy naszą krakowską tożsamość, ale każdy odmiennie, po swojemu. Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie zapewnia dostęp do tego źródła. Podpisaliśmy ten List Intencyjny, aby wraz z telewizją Play Kraków informować Krakowianki i Krakowian o tym co frapującego dzieje się w sztuce” – mówi prof. Andrzej Bednarczyk, Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

– Dzięki temu porozumieniu będziemy mogli szeroko promować przedsięwzięcia, projekty i ludzi związanych z Akademią Sztuk Pięknych – najstarszą i najbardziej renomowaną uczelnią plastyczną w kraju. Jestem z tego dumna” – mówi Izabela Błaszczyk, Prezeska Kraków5020.

Zgodnie z zapisami listu dzięki połączeniu zasobów, jakimi dysponują krakowska ASP i KRAKÓW5020, Strony wyrażają wolę współpracy w zakresie prowadzenia wspólnych działań promocyjnych, a także rozwijania wspólnych przedsięwzięć z pogranicza nauki, biznesu oraz sztuki, zakładających transfer wiedzy, technologii oraz innowacyjnych rozwiązań przy wykorzystaniu wzajemnego potencjału oraz partnerskiego współdziałania. Kraków 5020 i ASP będą realizować wspólne przedsięwzięcia artystyczne, kulturalne, wzajemnie promować wydarzenia i współdziałać na innych polach zgodnie ze swoimi celami statutowymi.

To kolejny projekt spółki Kraków 5020 w poszerzający grono potencjalnych odbiorów ramach prowadzonej platformy multimedialnej Play Kraków i programy Hello Kraków.
Play Kraków to platforma multimedialna, na której można znaleźć najnowsze informacje z Krakowa, a także materiały VOD będące zapisem koncertów, widowisk, spektakli i spotkań z przedstawicielami świata kultury i sztuki. Od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 na żywo emitowany program Hello Kraków w którym dziennikarze omawiają najciekawsze tematy dotyczące mieszkańców miasta i osób, które je odwiedzają.

(Marek Adamski)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie