Wybory prezydenckie 2020. Kto wygra? Bukmacherzy wskazują faworyta

Choć najnowsze sondaże pokazują, że Rafał Trzaskowski może wygrać z Andrzejem Dudą, bukmacherzy wciąż jako zwycięzcę wyborów prezydenckich typują urzędującego prezydenta. Choć i w tym przypadku kandydat PiS odnotowuje niewielki spadek notowań.

Wybory prezydenckie coraz bliżej. Pojawiają się kolejne sondaże. Miłośnicy hazardu mogą obstawiać w zakładach bukmacherskich, kto zostanie prezydentem Polski.

Najmniej można wygrać typując wygraną Andrzeja Dudy. A to oznacza, że bukmacherzy uważają, że to właśnie urzędujący prezydent ma największe szanse na zwycięstwo w wyborach. Większe niż Rafał Trzaskowski. Praktycznie bez szans są pozostali kandydaci.

Jak podaje portal legalnibukmacherzy.pl, szanse Andrzeja Dudy na wygraną to 56 proc., gdy Rafała Trzaskowskiego – 35 proc. Bukmacherzy dają Szymonowi Hołowni 4-proc. Prawdopodobieństwo wygranej, Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi i Krzysztofowi Bosakowi – 1-proc., a Robertowi Biedroniowi – 0,5-proc.

Ale nawet w bukmacherskich notowaniach słabnie pozycja Andrzeja Dudy, a rośnie Rafała Trzaskowskiego, choć zmiany nie są tak znaczące jak w sondażach. Jeszcze 19 maja szanse obecnego prezydenta oceniane były przez bukmacherów na 60 proc., 16 czerwca – na 57 proc., a 23 czerwca – na 56 proc. Z kolei notowania Rafała Trzaskowskiego rosły z 26 proc. (19 maja) do 35 proc. (23 czerwca).

Według najnowszego sondażu IBRiS dla tygodnika „Polityka”, w drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski może liczyć na 46 proc, gdy Andrzej Duda – na 45,2 proc.

GS

Narożniki do salonu – 7 wskazówek, jak wybrać najlepszy model

 

Najnowsze

Co w Krakowie