Wybrali najlepsze krakowskie osiedla! Rzeczywiście takie atrakcyjne? [zdjęcia] 

Inwestycji w Krakowie jest już tak dużo, że każdy próbuje się czymś wyróżnić. Ekologia, estetyka, innowacyjność, a na końcu wychodzą z tego… No właśnie, sprawdźcie nominowanych w II edycji Perła Krakowa.

„Inicjatywy poprawiające jakość życia w mieście mają niebagatelne znaczenie w czasach, gdy zatruwa nas wszechobecny smog, a dogęszczenie zabudowy śródmiejskiej nie tylko obniża komfort życia w konkretnych blokach czy osiedlach, ale też wpływa na tkankę całego miasta” – piszą organizatorzy konkursu.

Dlatego kapituła złożona z dziennikarzy, ekspertów i przedstawicieli samorządu zdecyduje o przyznaniu nagród w kategoriach:

  • komfort życia – udogodnienia dla mieszkańców,
  • współczesna architektura – harmonia z otoczeniem,
  • smart city – innowacje i technologie w służbie mieszkańcom,
  • społeczna odpowiedzialność – rozwiązania proekologiczne,
  • zielony Kraków – park dla mieszkańców, otwarcie na zieleń i jakość nasadzeń.

A oto nominowani

29 Aleja

29 Aleja
Obraz 1 z 11

Członkowie komisji konkursu to: Jarosław Knap (redaktor naczelny miesięcznika „Małopolski Przegląd Nieruchomości” i członek zarządu Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań), Grzegorz Stawowy (Przewodniczący Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Krakowa), Piotr Krochmal (Prezes Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości), Jakub Surówka (architekt) oraz Grzegorz Szlachetka (architekt).

Wręczenie nagród odbędzie się 18 października na uroczystej gali w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

 

Zobacz także