Wylicytuj wycieczkę z rektorem Politechniki Krakowskiej i wesprzyj WOŚP

28 stycznia  odbędzie się kolejna edycja Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Politechnice Krakowskiej będzie stacjonował jeden z największych sztabów w Krakowie, mający najdłuższe tradycje w Polsce. Politechnika szykuje się też do oryginalnych aukcji na rzecz WOŚP, które – jak przekazuje uczelnia – „dostarczą zwycięzcom niezapomnianych doświadczeń i emocji”.

Wycieczka do Ojcowa zabytkowym moskwiczem z 1970 r. z rektorem Politechniki Krakowskiej jako kierowcą i przewodnikiem? Własny betonowy kajak? A może sesja zdjęciowa z obsypanym nagrodami mistrzem fotografii? Chyba, że jazda pierwszym w  Polsce symulatorem tramwaju z osobistym instruktorem? Albo odwiedziny – pod specjalnym nadzorem – w dawnym areszcie koszar Arcyksięcia Rudolfa.  Politechnika Krakowska wystawiła pierwsze atrakcje na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

W tym roku Politechnika Krakowska wspiera WOŚP na kilka sposobów. W Galerii GIL na głównym kampusie uczelni stacjonuje już jeden z mających najdłuższe tradycje w Polsce (ponad 20-letnie) sztabów WOŚP – Sztab WOŚP Kraków, zarejestrowany w tym roku pod numerem 3335. Odbywają się tu już spotkania sztabu i szkolenia wolontariuszy. 28 stycznia 2024 r. to m.im. tu bić będzie krakowskie serce WOŚP, gdy z pełnymi puszkami meldować się będą wolontariusze z całego miasta. W kwestowanie włączają się też członkowie społeczności Politechniki.

Na czele Sztabu WOŚP Kraków, który będzie stacjonował na kampusie PK przy ul. Warszawskiej 24 w centrum Krakowa, stoi od lat Leszek Olejarczyk. Wspomina, że już od drugiej połowy lat 90. wraz z rodzicami brał udział w kwestowaniu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a potem wspólnie zdecydowali o założeniu sztabu. – Od 2001 r. staliśmy się współorganizatorami WOŚP. Ucząc się wszystkiego od zera staraliśmy się z pomocą przyjaciół i znajomych obsługiwać wolontariuszy najlepiej jak to możliwe. Zrzeszaliśmy szkoły i placówki oświatowe, organizowaliśmy koncerty i aukcje charytatywne, licytowaliśmy przeróżne przedmioty i przeżycia. Przez cały czas rosła liczba osób zaangażowanych w pracę w sztabie oraz liczba przyjmowanych i rozliczanych Wolontariuszy. Po niemal 23 latach działalności staliśmy się jednym z najstarszych i największych sztabów w całej Fundacji, a osiągane przez nas wyniki już dawno przerosły nawet nasze oczekiwania. Podczas ostatniego Finału WOŚP obsłużyliśmy 800 Wolontariuszy i 150 firmowych skarbon stacjonarnych, którzy zebrali dla Orkiestry niebagatelną kwotę 1 231 008 zł! –czytamy na stronie uczelni. 

 – Podczas ostatniego Finału WOŚP obsłużyliśmy 800 Wolontariuszy i 150 firmowych skarbon stacjonarnych, którzy zebrali dla Orkiestry niebagatelną kwotę 1 231 008 zł – mówi Leszek Olejarczyk.

Więcej informacji o aukcjach Politechniki wraz z ich opisem i zdjęciami TUTAJ.

Przed nami 32. Finał WOŚP w Krakowie. „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”

Patrycja Bliska 

 

6 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie