Wymiana nawierzchni na dwóch odcinkach al. Słowackiego. Remonty także wielu innych ulic

Od poniedziałku, 1 sierpnia 2022 roku, na dwóch odcinkach al. Słowackiego drogowcy będą wymieniać nawierzchnię. Roboty prowadzone będą w nocy, by zminimalizować utrudnienia w ruchu.

To kolejny fragment Alei Trzech Wieszczów, na którym prowadzony będzie remont. Od poniedziałku (1 sierpnia) do poniedziałku (8 sierpnia) wymieniane będzie nawierzchnia na dwóch fragmentach al. Słowackiego: od Prądnickiej do Mazowieckiej oraz od Mazowieckiej do Łobzowskiej. – Prace będą prowadzone podobnie, jak w przypadku al. Mickiewicza – w godzinach nocnych. Jednak na skrzyżowaniu z ul. Prądnicką wykonawca będzie mógł pracować jedynie przez sześć godzin i powinien zakończyć prace do godz. 6 – zapewniają przedstawiciele Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

W dalszej kolejności planowana jest wymiana nawierzchni na odcinkach al. Krasińskiego – od al. Focha do ul. Dunin-Wąsowicza. – Planujemy, że te prace ruszą 8 sierpnia (poniedziałek) – zaznaczają urzędnicy.

Prawdziwe kłopoty dla kierowców przyniesie inny remont, które rozpoczęcie planowane jest za tydzień. 8 sierpnia ruszą prace na ul. Kamieńskiego – w pierwszej kolejności roboty obejmą łącznice: od ul. Kamieńskiego w kierunku ul. Tischnera oraz od al. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Kamieńskiego. Drogowcy będą działać również na tarczy ronda Matecznego.

Drogowcy pracują również w innych częściach miasta. Na ulicy Pomorskiej zmodernizowana zostanie zabytkowa nawierzchnia z kostki brukowej oraz chodnik po jednej stronie. Prace rozpoczęły się już na ul. Łąkowej, Ciepłowniczej, Olszanickiej, Herberta czy Kuryłowicza. Drogowcy pracują także na Półłanki i Zakopiańskiej.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie