Wyrzucił psa do kontenera na ulicy Akacjowej. Szukamy sprawcy

W czwartek (18 sierpnia) do krakowskiego schroniska trafił  pies znaleziony w kontenerze na odpady na terenie Liceum Zakonu Pijarów. Dzięki interwencji przypadkowego przechodnia i pracowników schroniska, pies jest już bezpieczny. Trwają poszukiwania sprawcy znęcania się.
 
 – Wczorajszego wieczora, osoby spacerujące po ul. Akacjowej po godzinie 19.00 usłyszały skomlenie, szczekanie . Chwilę zapewne trwało zanim ustalili skąd… Okazało się, że ktoś wrzucił psa do kontenera na odpady na terenie Liceum Zakonu Pijarów (teren jest otwarty)  – poinformowało schronisko. 
Jak zaznaczają pracownicy schroniska, psa bez pomocy czekałaby najprawdopodobniej śmierć.
 – Przy takim upale, zamknięty plastikowy kontener = utrata przytomności = niezauważenie przez pracowników wywożących odpady, a co dalej już łatwo można sobie wyobrazić.
Na samą myśl o tym , nerwy ciężko utrzymać na wodzy … To takie jeszcze psie dziecko , które było tak przerażone, że na widok ludzi myślało, że musi ratować swoje życie – relacjonują pracownicy schroniska. 
Vita (życie), bo tak został nazwany piesek w schronisku to młoda czarna suczka, z białymi znaczeniami na mostku (mała krawatka) i na końcach łapek. Sierść gładka. Po zakończonej kwarantannie będzie szukała nowego domu. 
fot. KTOZ
Po traumie jaka przeżyła, Vita powoli wraca do zdrowia. Tak wyglądał jej pierwszy poranek w schronisku  – Dziś rano, po ok 30 /40 min starań udało się nawiązać z nią bliższy kontakt. Przylgnęła całą sobą do opiekuna, choć widać też że jest w gotowości i jeden 'fałszywy’ ruch a zbudowane zaufanie pryśnie jak bańka mydlana . Już teraz jednak wiemy, że Vita chce nam ufać, a my zrobimy co w naszej mocy by była bezpieczna i kochana przez resztę swojego życia – mówią pracownicy.
Teraz schronisko apeluje o pomoc w znalezieniu osoby odpowiedzialnej za znęcanie się na Vitą.
  – Jeśli ktokolwiek widział kogoś z tym psiakiem wcześniej w okolicy lub rozpoznaje psinkę prosimy o kontakt !!! – apeluje schronisko.
fot. KTOZ
 

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. I apeluje, by osoby, które posiadają wiedzę o miejscach, gdzie znajdują się niedożywione i zaniedbane zwierzęta, zgłaszały tego rodzaju sytuacji do lekarza weterynarii, właściwego urzędu gminy lub na policji.

(JS)
 
 
 
 
 

Najnowsze

Co w Krakowie