Szybkie fakty

Kategoria Kryminalne
Data 11 maja 2020
Czytanie ~1 min
Tematy wandal
Kryminalne · 11 maja 2020 · 1 min czytania

Wywiercił otwory i wlał tajemniczą ciecz. Chciał zabić stuletnie drzewo!

Autor: Grzegorz Górski Aktualizacja: 11.05.2020 Lokalizacja: Kraków

Stuletni jesion przy ul. Narvik padł ofiarą wandala, który chciał zabić drzewo. Tajemniczy złoczyńca wywiercił otwory w korze, a następnie wlał niebezpieczną ciecz. Pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej wypłukali i wyczyścili dziury w drzewie, a następnie je zatkali. 

Jesion zostanie poddany specjalistycznym badaniom. Z kory zostanie usunięty przesusz. ZZM złoży do Wydziału Kształtowania Środowiska wniosek o objęcie drzewa jako pomnik przyrody. Z kolei sąsiedzi będą patrolować teren i sprawdzać, czy wandal nie postanowi znów zaatakować. 

https://www.facebook.com/zzm.krakow/posts/2517135978600621?__xts__[0]=68.ARBo2ehsiQbSR-IZ1jqQYvK6shXIxpu5zRDaoTox9Lt0jhuWbbj-8ALYkBR-walfZMV8zt4JtvFmGVmwjFhIR-PYxNeQjl5FeEaJGBS2WX-ALVKGyt0xHMlhkfuoeX2rLwF4fpisIjqfbZ4rRZKuQNB3MQIdJiox1YdBi1V5W9e17VdLsf-JnXXK1g1Gv5lqjIhsldnVY-X7LBbmMq4_pIOujbRO5DhO_XvdfXRBcVK2s-DlUM06ms12-Z7xfz0QzgqkmCJV5yTZPPQfu0T0WKj9wdVbKm6ntmNG8h0ZMb68kAbAFt5tpEpxzROUxOD75Bf84fMUJE4yzyd-fey9btXBoda_&__tn__=-R

 

Reklama