Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie z certyfikatem UCZELNI LIDERÓW 2020

Technologiczny lider Krakowa otrzymał kolejne prestiżowe wyróżnienie za swoją edukacyjną działalność, która w tym roku obchodzi 20-lecie. Czym krakowska WSEI wyróżnia się na tle innych uczelni i na czym polega innowacyjność jej oferty dla studentów?

Uczelnia Pasjonatów dla Pasjonatów

Jest nam niezmiernie miło otrzymać nagrodę, która potwierdza fakt, że rozwijamy u studentów postawy innowacyjne i przedsiębiorcze oraz umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia, a ponad wszystko edukujemy zgodnie z potrzebami rynku pracy i współpracujemy z otoczeniem gospodarczym – mówi kanclerz WSEI Marcin Kowalski.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie konsekwentnie podąża ścieżką kształcenia kadry najwyższej jakości w porozumieniu z biznesem. Swoim studentom oferuje możliwość zbudowania indywidualnej ścieżki kształcenia, czerpiąc z najlepszych wzorców amerykańskich. Chcemy być uczelnią praktyczną, która stawia rozwój w centrum uwagi. Uczelnią Pasjonatów dla Pasjonatów – dodaje kanclerz Kowalski.

Studia, po których jest praca

Dziś pracodawca wymaga od pracownika konkretnych umiejętności. Jeśli ten je posiada, może być spokojny o swoje zatrudnienie nawet w czasie kryzysu. Dlatego krakowska WSEI oferuje wyłącznie praktyczne studia, które, jak pokazała epidemia koronawirusa, przygotowują do zawodów odpornych na zawirowania koniunktury.

Kandydaci mogą wybierać spośród trzech kierunków: Informatyki i Ekonometrii, Zarządzania oraz Finansów i Rachunkowości. Pierwsze dwa uczelnia prowadzi także z wykładowym językiem angielskim.  Bycie dobrym specjalistą otwiera wiele drzwi, ale bycie specjalistą z płynnym angielskim otwiera każde drzwi!  Co to oznacza?  Otóż, to, że absolwent studiów w języku angielskim będzie mógł pracować w wymarzonej firmie z dowolnej części świata, na miejscu lub online – mówi Yaryna Onishechko Kierowniczka Biura Współpracy Międzynarodowej WSEI.

Na błyskawiczną karierę mogą liczyć studenci Finansów i Rachunkowości, ponieważ uczelnia, dzięki unikalnemu w skali kraju porozumieniu ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, przygotowuje ich do pracy w zawodzie po drugim roku studiów. Już na tym etapie studenci mogą uzyskać certyfikat samodzielnego księgowego.

Studentów Zarządzania natomiast zamieniamy w ekspertów od zarządzania sercami i umysłami odbiorców. Ten kierunek to idealny wybór dla osób, które chcą umieć przygotować kampanię promocyjną z wykorzystaniem nowoczesnych mediów – mówi dr Przemysław Stach z WSEI.

Rośnie zapotrzebowanie na programistów

Rynek pracy w 2020 r. wciąż potrzebuje programistów, dlatego błędem byłoby nie skorzystać z tak dobrych widoków na przyszłość. Tym bardziej, że wiele procesów zostaje zautomatyzowanych, a praca dotąd wykonywana ręcznie, będzie zastąpiona maszynami z odpowiednim oprogramowaniem.  Działy IT są i będą jednymi z najważniejszych w każdym przedsiębiorstwie, które planuje się rozwijać i zdobywać nowych klientów – mówi Krzysztof Tokarz, Kierownik Biura Karier WSEI.

Bazując na tych danych WSEI przygotowała 10 modułów (dawnych specjalności), takich jak Front-end Development czy Projektowanie Gier, które cieszą się ogromną popularnością wśród studentów i kandydatów. W tym roku obserwujemy ogromne zainteresowanie Informatyką. Cieszy nas rosnąca liczba kandydatów, którzy mogą wyczerpać limit miejsc na studiach przed końcem rekrutacji – mówi Klaudia Bała z Działu Rekrutacji WSEI. Dlatego zachęcamy tegorocznych maturzystów, aby nie czekali na świadectwo, a już teraz zarezerwowali sobie miejsce na wymarzonym kierunku – dodaje.

A co z kandydatami, którzy zdawali maturę w ubiegłych latach? Ich również zachęcamy do zapisów. Tym bardziej, że na tych najzdolniejszych czeka program Wysokie Loty. Jego założenie jest proste. Wystarczy zdobyć na maturze z matematyki lub informatyki na poziomie rozszerzonym co najmniej 80% punktów, aby studiować u nas przez semestr za darmo – kończy Bała.

Zobacz szczegóły rekrutacji na WSEI: https://wsei.edu.pl/rekrutacja-na-studia-2020-2021/

Zobacz także