Z zimną krwią zabił matkę – trafi do aresztu

Krakowski sąd podjął decyzję o 3-miesięcznym areszcie dla podejrzanego o zabójstwo prokurator Jedynak. Jej synowi grozi nawet dożywocie.

W niedzielę sąd wydał postanowienie o areszcie. Prokuratura oskarża 26-letniego syna wiceprokurator okręgowego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Za to przestępstwo grozi kara od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i został przesłuchany. Teraz prokuratura apelacyjna ma trzy miesiące na zebranie materiału dowodowego i złożenie aktu oskarżenia do sądu.

Jest decyzja o areszcie dla syna prokurator Anny Jedynak, który jest podejrzewany o brutalne zabójstwo swojej matki. 23-latek decyzją krakowskiego sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do brutalnego morderstwa krakowskiej prokurator Anny Jedynak doszło w nocy z soboty na niedzielę w jej mieszkaniu. Kobieta zginęła od kilkudziesięciu ciosów nożem, które miał zadać jej własny syn. Zakrwawionego 26-latka zauważył ochroniarz patrolujący blok, w którym mieszkała prokurator i zawiadomił policję. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy, którzy szybko namierzyli chłopaka, który na widok policji zaczął uciekać.

Mężczyzna początkowo uciekał samochodem niszcząc po kolei kilka innych pojazdów i doprowadzając do kolizji, a następnie porzucił swoje auto i zaczął uciekać pieszo. Szybko został jednak ujęty i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.

Nie wiadomo co było przyczyną zabójstwa 52-letniej prokurator.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie