Zabici, ranni, nietrzeźwi… Co się działo w długi weekend na drogach Małopolski?

Od piątku do wtorku na małopolskich drogach doszło do 42 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 46 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 87 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy tragiczny wypadek miał miejsce w piątek w Klęczanach. Tam 18-letni kierowca na prostym odcinku drogi potrącił 12-letniego pieszego, który – jak wstępnie ustalono –  przebiegał przez jezdnię w pobliżu przejścia dla pieszych. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej chłopiec zmarł w szpitalu.

W niedzielę w Nieczajnej Górnej 26-letni kierujący BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z pojazdem marki Fiat Punto kierowanym przez 40-letniego mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł na miejscu.

– 26-latek uciekł pieszo z miejsca wypadku. Jednak szybko go zatrzymano w wyniku prowadzonego pościgu z użyciem psa tropiącego. Okazało się, że miał 1,24 promila alkoholu w organizmie – podaje policja.

Tego samego dnia, w Pobiedniku Wielkim pod Krakowem, 57-letnia rowerzystka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu fordowi w wyniku czego doszło do jej potrącenia i kobieta zmarła na miejscu.

– Od piątku codziennie do służby na małopolskie drogi kierowanych było około 400 policjantów ruchu drogowego natomiast 1 listopada ponad 500. Funkcjonariusze przede wszystkim udzielali pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci poza fotelikami ochronnymi, czy też prowadzenie pojazdu po alkoholu. 1 listopada do działań włączony został także dron, za pomocą którego policjanci nadzorowali natężenie ruchu drogowego – zwłaszcza w rejonach cmentarzy. W miejscach gdzie dochodziło do zatorów policjanci, przy pomocy ręcznej regulacji upłynniali ruch – podaje policja.

Podczas ubiegłorocznych działań w okresie „Wszystkich Świętych” doszło do 39 wypadków, w których 3 osoby zginęły, a 46 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wówczas 95 nietrzeźwych kierujących.

Najnowsze

Co w Krakowie