Zabójstwo w barze przy Sławkowskiej. Sprawca był niepoczytalny

35-letni Damian Ż., którego zatrzymano po zastrzeleniu mężczyzny w barze przy ul. Sławkowskiej był niepoczytalny. Tak wynika z ustaleń prokuratury w Krakowie. 

Przypomnijmy, że 9 lutego przed południem w jednym z pubów przy ul. Sławkowskiej 35-letni Dawid Ż. zastrzelił jednego mężczyznę, drugiego ranił. Mężczyźni, pracownicy firmy remontowo-budowlanej, weszli do lokalu, by dokonać pomiarów technicznych. Dawid Ż. wyciągnął wtedy pistolet i strzelił w ich kierunku. Chciał oddać drugi strzał, ale zacięła mu się broń.

Zabójca uciekł z miejsca zbrodni, ale został zatrzymany w rejonie ulicy Wrocławskiej kilkadziesiąt minut po oddaniu śmiertelnego strzału – sam zgłosił się do jednostki wojskowej i przyznał do zabójstwa na Sławkowskiej. Następnego dnia napastnik usłyszał w prokuraturze cztery zarzuty – zabójstwa, usiłowania zabójstwa, nielegalnego posiadania broni i amunicji, a potem sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Podejrzany nie znał mężczyzn, do których strzelał. Był już wcześniej karany, m.in. za włamania, kradzieże i rozbój. Leczył się psychiatrycznie. Pierwszy i najważniejszy zarzut dotyczy zabójstwa 32-latka. Drugi to usiłowanie zabójstwa. Okazało się, że Dawid Ż. po pierwszym strzale wycelował pistolet w kierunku drugiego mężczyzny, ale broń się zacięła. Dowodem na taki przebieg zdarzeń mają być nagrania z monitoringu. Trzeci zarzut dotyczy nielegalnego posiadania broni – pistoletu, z którego padł śmiertelny strzał. W mieszkaniu zabójcy znaleziono także nielegalną amunicję i stąd czwarty zarzut.

Ofiara to mieszkaniec powiatu myślenickiego. Sekcja zwłok wykazała, że zginął od rany postrzałowej w głowę. Drugi poszkodowany trafił do szpitala, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

„W toku śledztwa uzyskano opinię biegłych, z której wynika, że podejrzany był w momencie zarzucanych mu czynów niepoczytalny i zachodzą podstawy do zastosowania środka zabezpieczającego” – poinformowała krakowska prokuratura. 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie