Zabójstwo w Krakowie. Policja zatrzymała podejrzanych o morderstwo

KWP Kraków

Było ich czterech, działali z premedytacją, a jeden już zaczął zeznawać. Policja zatrzymała osoby, które miały zamordować 50-letniego mężczyznę.

13 sierpnia 2018 roku w pustostanach zlokalizowanych w Krakowie przy ul. Wita Stwosza ujawniono zwłoki mężczyzny. Ciało nosiło ślady licznych obrażeń. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, czynności prowadziła grupa dochodzeniowo – śledcza. Zabezpieczono szereg śladów, które następnie przekazano do ekspertyzy biegłym z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie.

– Z uwagi na charakter sprawy w Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie powołana została grupa operacyjno – procesowa. Intensywna praca Policji i Prokuratury, w oparciu o zgromadzone dowody, w tym przesłuchania świadków, oględziny zabezpieczonych nagrań z monitoringu, oględziny miejsca zdarzenia oraz ekspertyzy biegłych, pozwoliła na wytypowanie, a następnie zatrzymanie osób podejrzanych o popełnienie tego czynu – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policji.

Wśród zatrzymanych jest czterech mężczyzn w wieku od 19 do 53 lat  (trzech narodowości polskiej, jeden ukraińskiej).  W toku postępowania ustalono także, że do zabójstwa doszło 11 sierpnia 2018 roku.

Wszystkim przedstawiono zarzut zabójstwa tj. działania wspólnie i w porozumieniu w zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego i spowodowania licznych obrażeń ciała skutkujących jego śmiercią. W toku prowadzonych czynności jeden z podejrzanych przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za ten czyn grozi im kara więzienia od 8 lat do dożywocia.

jk

zdjęcie tytułowe / fot. KWP Kraków

Zobacz także