Zabytek z XIX wydłuży remont Powstańców Wielkopolskich

Musisz przeczytać

 

Kierowcy korzystający z przejazdu pod remontowym wiaduktem na ulicy Powstańców Wielkopolskich muszą uzbroić się w cierpliwość. Jak informuje PKP PLK SA, podczas prac odkopano zabytkowy kanał z XIX wieku. Wydłuży to okres prac o około dwa tygodnie.

Podczas przebudowy drogi pod wiaduktem na ul. Powstańców Wielkopolskich wykonawcy natknęli się na zabytkowy, niewidoczny na mapach, kanał. Zgodnie z procedurami prace w jego bezpośrednim sąsiedztwie wstrzymano.

fot. PKP PLK SA

 – Obiekt został zabezpieczony i zinwentaryzowany przez służby konserwatorskie. Dokumentację przekazano Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków, który zdecyduje co zrobić ze znaleziskiem. Specjaliści ocenili czas powstania kanału na XIX wiek  – poinformowała PKP.

Oznacza to zmiany w harmonogramie końca robót. jak szacuje wykonawca, prace zostaną wydłużone o około 2 tygodnie. Nowa jezdnia będzie gotowa do użytku na przełomie września i października.

Roboty budowlane trwają w tym miejscu od 20 lipca.  Ulica Powstańców Wielkopolskich zwężona jest do jednego pasa ruchu w okolicach  estakady im. Obrońców Lwowa. Dodatkowo wyłączony z użytku jest również pas ruchu na dalszym odcinku jezdni w kierunku Nowej Huty (w sumie 250 metrów długości).

Ogromne utrudnienia na ulicy Powstańców Wielkopolskich [zdjęcia]

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca