Zaczęło się! Mieszkańcy decydują, jak ma wyglądać Kraków

Musisz przeczytać

Wystartowało głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Krakowianie mają do wyboru setki projektów, a zagłosować mogą nawet bez wychodzenia z domu.

W tym roku można wybierać spośród 558 projektów, w tym 93 ogólnomiejskich oraz 465 dzielnicowych. Podobnie jak w ubiegłych latach, głosować można na sześć różnych projektów. Trzy głosy przypadają na zadania dzielnicowe (w dzielnicy swojego zamieszkania) i trzy głosy na zadania ogólnomiejskie (najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej – 1 punkt).

Każdy znajdzie coś dla siebie

Wśród projektów na pewno każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Zadania dedykowane są m. in. poprawie infrastruktury, renowacji ważnych miejsc, stworzeniu terenów do wypoczynku, zorganizowaniu zajęć dla krakowian, poprawie bezpieczeństwa, aktywizacji seniorów i wielu innych. Pełen wykaz projektów znajduje się TUTAJ.

Jak można głosować w Budżecie Obywatelskim?

Głosować można elektronicznie lub osobiście, wypełniając kartę do głosowania w wybranym punkcie głosowania. Punkty do głosowania będą w każdej dzielnicy, a TUTAJ można znaleźć ich lokalizację oraz godziny otwarcia.

Aby zagłosować elektronicznie, należy zarejestrować się na stronie budzet.krakow.pl podając swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają: datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania.

Głosowanie przez internet wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS. Jeżeli głosowaliśmy elektronicznie już w poprzednich latach, nie ma potrzeby zakładać nowego konta, wystarczy zalogować się na już istniejące, podając adres e-mail oraz hasło.

Szczegółowa instrukcja jak założyć konto i jak głosować elektronicznie znajduje się TUTAJ.

Zwycięskie zadania zostaną ogłoszone 7 listopada.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca