Zaczęło się wielkie odliczanie! Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim i zgarnij tablet!

Zostały już tylko godziny! W sobotę rozpoczyna się głosowanie w rekordowym Budżecie Obywatelskim. Krakowianie nie dość, że mogą wedle uznania rozdysponować wielkie pieniądze, to jeszcze mają szansę wygrać tablet!

Najwięcej projektów, ale też najwięcej pieniędzy na ich realizację. Do tej pory Budżet Obywatelski zmieniał otoczenie miasta, dzielnic i osiedli, ale teraz ma dokonać rewolucji. Rewolucji, za którą będą stali krakowianie, którzy zagłosują w tegorocznej edycji BO.

W tym roku na BO przeznaczono rekordowe 30 mln. Zostaną one rozdysponowane na projekty związane z zielenią, infrastrukturą, aktywizacją, wolnym czasem itd. Lista jest bardzo długa, a można się z nią zapoznać tutaj. Co będzie cieszyło się największą popularnością? Zdecydują mieszkańcy.

Jak głosować? Do wyboru, do koloru

Głosowanie jest banalnie proste, bo wyboru projektów można dokonać drogą elektroniczną. Aby zagłosować przez internet, konieczna jest wcześniejsza rejestracja na platformie: podanie imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, numeru PESEL, a dla osób, które go nie mają – daty urodzenia i płci, numeru telefonu komórkowego oraz numeru i nazwy dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania.

Nie zapomniano także o tych, którzy wolą tradycyjny sposób głosowania. Oni mogą to zrobić np. w Urzędzie Miasta przy al. Powstania Warszawskiego 10, na os. Zgody 2, przy ulicach: Wielickiej 28 a i Dekerta 24, a także w Miejskim Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10 i w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców przy ul. Batorego 2/28.

Papierowe głosowanie odbywać się będzie także w dzielnicach – w każdej powstanie od kilku do kilkunastu punktów. Ich dokładne adresy i godziny otwarcia dostępne są na stronie budzet.krakow.pl

Głosując w punkcie trzeba będzie podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL/kod identyfikujący nadany przez Urząd Miasta Krakowa dla osób niemających nr PESEL oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Trzeba będzie mieć przy sobie dowód osobisty.

Mało możliwości? W takim razie organizatorzy BO wpadli też na pomysł stworzenia mobilnych punktów głosowania, które pojawią się w kilkunastu miejscach w Krakowie, w tym m.in. na rondzie Mogilskim, al. Róż czy w parku Jordana (trasa mobilnego punktu do głosowania zostanie udostępniona na stronie internetowej budżetu obywatelskiego).

Szybkie glosowanie i szansa na tablet

Samo głosowanie jest banalnie proste. Głosujący wskazuje po 3 projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe, a każdy z nich ocenia w skali od 1 do 3 punktów. Zadania, które zdobędą łącznie największą liczbę punktów, znajdą się na liście rankingowej. Zrealizowane zostaną te, które uzyskają najwyższą liczbę punktów, aż do wyczerpania środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski.

To jednak nie wszystko, bo w tym roku głosowaniu towarzyszyć będzie loteria z cennymi nagrodami. 50 sztuk tabletów trafi do co tysięcznej osoby głosującej online, natomiast kolejne 50 sztuk zostanie rozlosowane wśród mieszkańców głosujących za pomocą karty do głosowania. Wystarczy tylko oddać ważny głos i wyrazić zgodę na udział w loterii, by mieć szansę zdobyć jedno ze stu urządzeń.

Głosowanie potrwa od soboty (28 września) do kolejnego poniedziałku (7 października). Ogłoszenie wyników 23 października.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie