Zakłócanie porządku, ale też zdjęcia z pytonem. Miejscy strażnicy nie narzekają na nudę 

W wakacje strażnicy miejski nie mają czasu na odpoczynek. Zwłaszcza w ostatni weekend mieli dużo pracy, choć nie zabrakło humorystycznych akcentów.
 
Tylko z piątku na sobotę odnotowali 128 wykroczeń: nałożyli 92 mandaty karne, pouczyli 32 osoby, a w 4 przypadkach skierowali sprawę do sądu. Choć najczęściej interwencje strażników dotyczą spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i wybryków chuligańskich, to ostatni weekend obfitował w inne wydarzenia. 
 
Np. na Rynku Głównym patrol ujawnił dwie osoby, które oferowały zrobienie sobie zdjęcia z wężami (pyton tygrysi i pyton królewski), w zamian za datki. „W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami dotyczącymi organizowania zbiórek publicznych osoby zostały ukarane mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 zł” – informuje straż miejska. 
Z kolei przy ul. Szewskiej trzeba było stopować mężczyznę, który ściągnął spodnie i się obnażył przed spacerującymi kobietam. Patrol ukarał go mandatem w wysokości 500 zł. 
 

Najnowsze

Co w Krakowie