Zarząd Transportu Publicznego kupuje kolejne rowery elektryczne

Musisz przeczytać

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie ogłosił przetarg na zakup 100 rowerów elektrycznych. Takie jednoślady będą dostępne na parkingach Park&Ride dla wszystkich mieszkańców, którzy zarejestrują swoje konto w aplikacji mobilnej. Na zakup 100 rowerów jest ok. 1,5 mln złotych.

Obecnie miasto posiada jedną wypożyczalnię roweru publicznego. Rowery są bezpłatne dla mieszkańców, którzy zarejestrowali swoje konto w specjalnej aplikacji, którą można znaleźć na stronie internetowej ZTP.

Rowery, które mają zostać teraz zakupione w ramach przetargu, zostaną rozmieszczone na parkingach P+R w Nowym Bieżanowie, Kurdwanowie oraz Małym Płaszowie. Będą funkcjonowały na podobnych zasadach, jak na parkingu P+R Czerwone Maki. Firmy mogą składać oferty do 11 października. Nowe rowery mają trafić na parkingi w ciągu 50 dni od podpisania umowy z ZTP, a więc być może jeszcze w tym roku.

W 2020 r. ZTP na terenie parkingu P+R Czerwone Maki uruchomił darmową pilotażową wypożyczalnię rowerów elektrycznych Park-e-Bike w ramach projektu „Low Carb. Budowanie potencjału na rzecz zintegrowanego planowania mobilności niskoemisyjnej w funkcjonalnych obszarach miejskich”. Wtedy zakupione zostały 43 pojazdy ze wspomaganiem elektrycznym. Wypożyczenie i zwrot roweru możliwy jest jedynie na terenie stacji systemu Park-e-Bike, zlokalizowanej w obrębie P+R Czerwone Maki. Użytkownik systemu może korzystać z roweru oraz pozostawić go w trybie postoju w dowolnym ogólnodostępnym punkcie na terenie Krakowa.

Stacja systemu Park-e-Bike jest czynna w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00. Rower można wypożyczyć do godz. 20.00, a zwrócić do godz. 21.00.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca