Zarząd Zieleni Miejskiej zbiera fusy po kawie

Zarząd Zieleni Miejskiej zachęca krakowskie kawiarnie do zbierania fusów po kawie i przekazania ich na posypywanie alejek. Eksperymentalne posypywanie miało miejsce w ubiegłym roku, teraz działania mają być kontynuowane. Badania nie wykazały szkodliwego oddziaływania fusów kawowych na glebę.

„Pamiętacie zeszłoroczne „Eksperymentalne Ścieżki Kawowe”? Analiza kawowego pilotażu wykonana przez Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie nie wykazała jego szkodliwego oddziaływania na glebę, dlatego postanowiliśmy kontynuować eksperyment. Zanim puchowy śnieg przykryje parkowe alejki, chcemy przygotować się do akcji, dlatego poszukujemy kawiarni w Krakowie, które będą w stanie w krótkim czasie (2-3 dni) zebrać ok. 60 litrowy worek fusów z kawy” – czytamy w najnowszym komunikacie Zarządu Zieleni Miejskiej. Jego pracownicy tłumaczą, że małe kawiarnie lub restauracje, które nie produkuje takiej ilości fusów, mogą wspólnie gromadzić fusy. „Ustalcie, w którym punkcie je magazynujecie, tak abyśmy mogli je od Was odebrać” – apelują pracownicy ZZM.

Aby zbierać fusy dla ZZM trzeba się zgłosić wypełniając ankietę. Wszyscy zainteresowani zostaną poinformowani o rozpoczęciu zbierania fusów.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie